FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

13. edycja Biegu Częstochowskiego

Trzynasta edycja Biegu Częstochowskiego zostanie zaliczona do bardzo udanych. W tej pozytywnej imprezie wzięło udział blisko 800 zawodników, również z zagranicy.

Doroczny Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami

We wtorek, 25 kwietnia odbył się doroczny Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych będący sportowym świętem aktywności dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Imprezę już po raz dwudziesty pierwszy zorganizowało Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43. W Paraolimpiadzie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich…

Ważne zwycięstwo – Raków wygrywa z Widzewem Łódź

W rozegranym w niedzielę, 16 kwietnia na stadionie przy Limanowskiego meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa wygrał 2:0 z Widzewem Łódź. Bramki dla Medalików zdobyli Ivi Lopez i Fran Tudor.

Wygrana Włókniarza w drugim sparingu

W środowe popołudnie (29 marca) rozegrano sparingowe spotkanie pomiędzy Włókniarzem Częstochowa, a For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.  Rewanżowy mecz  znakomicie otworzyły Lwy, które po pierwszej serii prowadziły (18:6). Na szczególną uwagę zasługiwała postawa Kajetana Kupca, który po 2 wyścigał miał…

Wygrana Michelsena w Memoriale im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

W sobotę (25 marca) na Arenie zielona-energia.com rozegrano 49. Memoriał imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Najstarsze cykliczne zawody żużlowe pod Jasną Górą zakończyły się zwycięstwem Mikkela Michelsena (Włókniarz Częstochowa). Na drugim miejscu uplasował się Maksym Drabik, a trzeci był Leon Madsen – obaj reprezentujący biało-zielone barwy.

Stadion Skry po modernizacji

Stadion przy Loretańskiej ma już zgodę na użytkowanie. Nowe podgrzewane boisko oraz wzmocnione oświetlenie powinny pozwolić I-ligowej drużynie na grę w Częstochowie. Wkrótce sfinalizowane będą też prace w budynku zaplecza klubowego.

Raków Częstochowa udostępnił infolinię dla osób walczących z depresją

W czwartek, 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki Z Depresją. Tego dnia Raków Częstochowa udostępnia specjalny numer telefonu, pod którym w godzinach 09:00-13:00 można skorzystać z porady wykwalifikowanego psychologa.

Charytatywny Live Cooking – żużel od kuchni!

Live Cooking wraca do Częstochowy! Kulinarne święto, gdzie szefami kuchni zostaną zawodnicy Włókniarza Częstochowa, odbędzie się 12 marca 2023 roku (niedziela) w hotelu Arche Częstochowa!

Zawodnicy częstochowskiego Włókniarza wystąpią w PGE IMME im. Zenona Plecha

Dziesiąta edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi odbędzie się 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30.  W stawce zawodników walczących o miano Indywidualnego Międzynarodowego Mistrza Ekstraligi znalazło się aż czterech reprezentantów Włókniarza Częstochowa: Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Jakub Miśkowiak oraz Kacper Woryna.

Norwid Częstochowa wygrał w meczu na szczycie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał Mickiewicza Kluczbork 3:0 (25:21, 25:14, 25:21) w meczu na szczycie Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano kapitana błękitno-granatowych Rafała Sobańskiego. Częstochowski zespół umocnił się na prowadzeniu w pierwszoligowych rozgrywkach.