FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Interwencje

Częstochowska policja zatrzymała sprawcę brutalnego napadu na taksówkarza

31-latek z Łodzi odpowie za rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Pokrzywdzonym jest taksówkarz. Po pościgu ulicami Częstochowy za uciekającym skradzioną taksówką, sprawca został zatrzymany i rozliczony. Decyzją sądu 31-latek został tymczasowo aresztowany.

Częstochowscy policjanci zatrzymali 41-letniego włamywacza

Zatrzymany 41-latek oraz zabezpieczone łupy pochodzące z kradzieży — to efekt akcji kryminalnych z częstochowskiego komisariatu pierwszego. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Częstochowy, który włamał się do lokalu gastronomicznego i ukradł z niego sprzęt AGD oraz sporą ilość alkoholu. Jak się okazało,…

Podsumowanie miejskiego monitoringu w 2022 roku

829 zdarzeń zakończonych najczęściej interwencjami częstochowskich strażników miejskich to podsumowanie miejskiego monitoringu w 2022 roku. Miejskie kamery funkcjonują w Częstochowie od 2009 roku. Pomogły już prawie 35000 razy.

26-letni częstochowianin odpowie za posiadanie narkotyków

Śledczy znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 26 latka ponad 90 nielegalnych tabletek, 250 działek amfetaminy i marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszał zarzut. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia. Do zatrzymania doszło w środę, 8 marca na ulicy…

36-letni wandal w rękach częstochowskiej policji

Kryminalni z Komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 36-latka, który uszkodził 4 zaparkowane samochody przy ulicy Zaciszańskiej, powodując straty na 15 tys.zł. Sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Może mu teraz grozić nawet do 5 lat więzienia.

Recydywista w rękach częstochowskiej policji

Kryminalni z Komisariatu VI Policji w Częstochowie zatrzymali 44-latka, który okradł jedną z firm na Wrzosowiaku. Nie dość, że kierował pomimo sądowego zakazu, to w dodatku posiadał przy sobie kilkadziesiąt działek dilerskich amfetaminy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Częstochowscy kryminalni zatrzymali dwóch dilerów marihuany

Policjanci z komisariatu III i Wydziału Kryminalnego częstochowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli łącznie ponad 200 działek dilerskich marihuany. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 31-latek z Zawodzia trafił do aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków, natomiast 30-latek ze Śródmieścia…

Włamywacz w rękach częstochowskiej policji

Kryminalni z komisariatu 1 wytypowali, a następnie 12 lutego br. wytropili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca Częstochowy, który ciągu kilku dni dwukrotnie włamał się do nieczynnego pawilonu handlowego w centrum miasta. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, trafił za kratki.

Policja poszukuje właściciela agresywnego psa

Dzisiaj rano na Rakowie agresywny pies w typie amstaff zagryzł mniejszego pieska. Ugryzł również jego właściciela i próbował zaatakować 2 inne spacerujące nieopodal psiaki. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów agresywne zwierzę zostało obezwładnione i trafiło do schroniska. Częstochowska policja…

Kolejne termomodernizacje szkół

Szkoła Podstawowa nr 36 oraz  Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3 to kolejne częstochowskie placówki oświaty, gdzie prowadzone są prace związane z termomodernizacją. Dziś inwestycje wizytował prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz radni Lewicy: Tomasz Blukacz i Dariusz Kapinos.