FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Karnawałowy bal wieńczący 2. edycję projektu ,,Pszczoła w mieście”

Do Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy dzieci – w stosownych przebraniach – przyszły na karnawałowy bal wieńczący 2. edycję projektu ,,Pszczoła w mieście”.

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego dzielnicowego

Konkurs na najlepszego dzielnicowego w Częstochowie dobiegł końca. Laureat został ogłoszony 7 lutego podczas uroczystego finału w MDK.

Trzeci wiek „Kolędował małemu”

27 stycznia do Filharmonii Częstochowskiej zjechało kilkanaście chórów z różnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na trzy godziny w sali koncertowej zapanował świąteczny klimat, choć od ostatnich świąt minął już ponad miesiąc…

Świąteczne granie z Kubą

W piątek (tj. 29.12.) odbyła się kolejna edycja „Świątecznego grania z Kubą” . W turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy na zaproszenie Kuby Błaszczykowskiego zagrały gwiazdy sportu, filmu, estrady. Środki, które udało się zebrać z biletów, pomogą chorym i…

Częstochowski radny obdarował prezentami potrzebujące rodziny

Radny Lewicy Tomasz Blukacz wspólnie z wolontariuszami w ramach akcji świątecznej „Pomagam, bo chcę” obdarował prezentami potrzebujące rodziny z Częstochowy.

Dni Częstochowy, Festiwal Kolorów i Summer Chill będzie się działo

Dni Częstochowy, Festiwal Kolorów i Summer Chill to plenerowe atrakcje finału wakacji w Częstochowie. Już w piątek koncerty na Północy, gdzie zagrają m.in. Enej i Blue Cafe, a w niedzielę Festiwal Kolorów w parku Lisiniec.

Miłośnicy psów rasy „Beagle” spotkali się na pierwszej w Częstochowie „Beaglówce”

W minioną sobotę  (tj. 24.06.) na wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz (przy ul. Niedługiej) odbyła się pierwsza w Częstochowie „Beaglówka”, czyli spotkanie miłośników psów rasy „Beagle”.  Organizatorem spotkania był radny Lewicy Tomasz Blukacz.

W Traugucie podsumowano remont

W uroczysty sposób II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta zaprezentowało swoją szkołę, która niedawno przeszła termomodernizację.

Kresy na t-shircie

Namaluj na podkoszulku to, z czym kojarzą ci się Kresy Wschodnie – takie zadanie dostały młode uczestniczki i uczestnicy warsztatów w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi.

Igrzyska zdrowia w HSC

Podczas dwudniowej imprezy w Hali Sportowej Częstochowa dzieci z podstawówek i przedszkolaki miały okazję poznać wiele dyscyplin sportowych w jednym czasie, w jednej przestrzeni. I pod okiem fachowców.