FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Jubileuszowa 25 edycja „Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom” za nami

Tradycyjnie 6. grudnia już po raz dwudziesty piąty Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa zorganizowało imprezę charytatywną „Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom”.  W tym roku Św. Mikołaj przy asyście częstochowskich gwiazd sportu i estrady rozdał ponad 100 prezentów.

Komunikacja na Wszystkich Świętych. Linie specjalne, więcej przegubowców

Na Wszystkich Świętych z zajezdni MPK wyjadą wszystkie wozy przegubowe. Ponadto w dniach 31 października i 1 listopada na trasy wyjadą cztery linie specjalne kursujące co 15 minut, a w przypadku linii 98 z Cmentarza Kule na Cmentarz Komunalny co 12 minut.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Organizowany 1 marca każdego roku przez Fundację Wolność i Demokracja bieg Tropem Wilczym z uwagi na trwającą pandemię został przeniesiony na 16 maja 2021. Na stronie IPN prezentowany jest cykl etiud filmowych, przedstawiających żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, w tym związanego…

W Częstochowie upamiętniono 79. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Stała się największą podziemną armią w czasach II wojny światowej. W niedzielę w Częstochowie upamiętniono te wydarzenia.

29 finał WOŚP – „Gramy z głową”

W najbliższą niedzielę (31 stycznia) odbędzie się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza przeniesie się jednak do Internetu.

Imprezy/Uroczystości

80. rocznica zbrodni katyńskiej – uroczystości na cmentarzu Kule

6 września, w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej, uroczystość na cmentarzu Kule zorganizowało Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Częstochowie.

Na Cmentarzu Komunalnym pogrzebano dziś szczątki trzynastu ofiar „Krwawego Poniedziałku”, w 81. rocznicę tych tragicznych wydarzeń

Na Cmentarzu Komunalnym pogrzebano dziś szczątki trzynastu ofiar „Krwawego Poniedziałku”, w  81. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.  Szczątki znaleziono w lipcu ubiegłego roku podczas prac remontowych w okolicach Archikatedry Częstochowskiej przy ul. Krakowskiej. Remont wstrzymano, a o odkryciu poinformowano Instytut Pamięci Narodowej,…

W Częstochowie zainaugurowano dziś obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy 7. Dywizji Piechoty na Cmentarzu Kule zainaugurowało dziś obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Imprezy/Uroczystości

Podczas corocznego święta miasta wręczono Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury

W tym roku otrzymali je Maciej Batorek, Jerzy Bober, Arkadiusz Frania, Marta Honzatko i Agnieszka Półrola. Laureatki i laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości w ramach 28. Dni Częstochowy – z uwagi na koronawirusa znacznie skromniejszej niż zwykle.  

Imprezy/Uroczystości

Z okazji Dni Częstochowy wręczono wyróżnienia, których celem jest uhonorowanie osób i instytucji, które promują miasto

Podczas koncertu z okazji Dni Częstochowy wręczono wyróżnienia, których celem jest uhonorowanie osób i instytucji, które promują nasze miasto, budują jego silną markę i dzięki podkreślaniu jego wyjątkowości sprawiają, że jest pozytywnie rozpoznawalne.