FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Dni Częstochowy, Festiwal Kolorów i Summer Chill będzie się działo

Dni Częstochowy, Festiwal Kolorów i Summer Chill to plenerowe atrakcje finału wakacji w Częstochowie. Już w piątek koncerty na Północy, gdzie zagrają m.in. Enej i Blue Cafe, a w niedzielę Festiwal Kolorów w parku Lisiniec.

Miłośnicy psów rasy „Beagle” spotkali się na pierwszej w Częstochowie „Beaglówce”

W minioną sobotę  (tj. 24.06.) na wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz (przy ul. Niedługiej) odbyła się pierwsza w Częstochowie „Beaglówka”, czyli spotkanie miłośników psów rasy „Beagle”.  Organizatorem spotkania był radny Lewicy Tomasz Blukacz.

Częstochowskie Juwenalia 2023

18 maja w Częstochowie rozpocznie się coroczne święto studentów, którzy przejmą „władzę” nad Częstochową. Wraz z otrzymaniem symbolicznych kluczy do miasta rozpoczną swoje juwenalia, których program wypełnią koncerty, konkursy i gra miejska.

13 maja startuje uliczny Bieg Częstochowski

Uliczny Bieg Częstochowski  po raz 13. organizuje Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy mogą sprawdzić się na 10-kilometrowym dystansie.

Częstochowa uczciła 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej

Częstochowianie – zgodnie z tradycją – upamiętnili 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej pod pomnikiem „Poległym w obronie Ojczyzny”. Uroczystości rocznicowe odbyły się na zmodernizowanym i bardziej zielonym placu Pamięci Narodowej. Rozpoczęło je wystąpienie prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, w którym przypomniał o zwycięstwie…

Częstochowa pamięta – 80. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

Dzisiaj na placu Samuela Willenberga uczczono 80. rocznicę wybuchu największego żydowskiego zrywu podczas II wojny światowej – Powstania w Getcie Warszawskim. W uroczystościach rocznicowych wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Zdzisław Wolski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz…

Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy im. dra Władysława Biegańskiego

Tegoroczne Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy im. dra Władysława Biegańskiego wręczono 14 kwietnia w Filharmonii Częstochowskiej. Przy wyborze kandydatek i kandydatów do nagród za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia oraz szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta uwzględniano m.in. pozytywne relacje…

Miejska uroczystość związana z kolejną rocznicą Zbrodni Katyńskiej

Na placu Katyńskim, pod tablicą memorialną, w asyście Straży Miejskiej, w imieniu władz Miasta Częstochowy wiązanki kwiatów w 83. rocznicę Zbrodni Katyńskiej złożyli zastępca prezydenta Bartłomej Sabat, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska. W obchodach wziął udział Stanisław Gmitruk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

30. rocznica powstania Domu Dziennego Pobytu w Częstochowie

W środę, 22 marca podopieczni Domu Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71a wraz z opiekunami obchodzili 30. rocznicę powstania swojej placówki. Były występy, uroczysty poczęstunek oraz gratulacje od Prezydenta Miasta i życzenia od zaproszonych gości.

Upamiętnienie generała Głuchowskiego w Szkole Podstawowej nr 20

W poniedziałek, 20 marca w Szkole Podstawowej nr 20 odsłonięto tablicę poświęconą generałowi Januszowi Głuchowskiemu. Uroczystości towarzyszyła akademia przygotowana przez uczniów.