FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

30. rocznica powstania Domu Dziennego Pobytu w Częstochowie

W środę, 22 marca podopieczni Domu Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71a wraz z opiekunami obchodzili 30. rocznicę powstania swojej placówki. Były występy, uroczysty poczęstunek oraz gratulacje od Prezydenta Miasta i życzenia od zaproszonych gości.

Upamiętnienie generała Głuchowskiego w Szkole Podstawowej nr 20

W poniedziałek, 20 marca w Szkole Podstawowej nr 20 odsłonięto tablicę poświęconą generałowi Januszowi Głuchowskiemu. Uroczystości towarzyszyła akademia przygotowana przez uczniów.

Obchody Dnia Inżyniera na Politechnice Częstochowskiej

Do tego święta przyłączyła się Politechnika Częstochowska, która w poniedziałek, 6 marca w ramach obchodów zorganizowała zajęcia i warsztaty propagujące wiedzę techniczną.

Podsumowano projekt „Młodzieżowych Akademii Życia”

W czwartek, 16 lutego w Miejskim Domu Kultury podsumowano projekt adresowany do uczniów częstochowskich podstawówek, a związany z profilaktyką uzależnień.

W Traugucie podsumowano remont

W uroczysty sposób II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta zaprezentowało swoją szkołę, która niedawno przeszła termomodernizację.

Kresy na t-shircie

Namaluj na podkoszulku to, z czym kojarzą ci się Kresy Wschodnie – takie zadanie dostały młode uczestniczki i uczestnicy warsztatów w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi.

Igrzyska zdrowia w HSC

Podczas dwudniowej imprezy w Hali Sportowej Częstochowa dzieci z podstawówek i przedszkolaki miały okazję poznać wiele dyscyplin sportowych w jednym czasie, w jednej przestrzeni. I pod okiem fachowców.

Cyberbezpieczni ze Stoelzle

Uczennice i uczniowie szczelnie wypełnili salę sesyjną, w której zainaugurowano serię szkoleń kompetencji cyfrowych – z naciskiem na bezpieczeństwo i dane osobowe. Projekt prowadzi Stoelzle Częstochowa.

„Charytatywnie dla zwierząt” – finał akcji

Ponad 2 tony karmy, 150 koców, leżanki i inne akcesoria udało się zebrać w czasie akcji „Charytatywnie dla Zwierząt” zorganizowanej w częstochowskich szkołach i przedszkolach oraz wspartej przez sponsorów.

Licealiści z „Sienia” w szpitalu w ramach spontanicznej akcji

Młodzież z IV LO im. Henryka Sienkiewicza, na czele z Natalią Błaszczyk z okazji mikołajek odwiedziła dzieci, które były na oddziale pediatrycznym Szpitala Miejskiego im. Dr Tytusa Chałbińskiego.