FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Absolwenci „Sienkiewicza” świętowali jubileusz szkoły

Absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza mieli niebagatelny powód do spotkania i wspólnego świętowania – ich szkoła liczy sobie 160 lat i z tego tytułu obchodziła jubileusz.

Podpisano umowę na rewitalizację placu Pamięci Narodowej

20% płyt granitowych z placu Pamięci Narodowej w Częstochowie ma zostać zastąpiona zielenią. Pojawi się też szpaler platanów. Prace kosztem blisko 1,4 mln zł mają potrwać do końca listopada.    

Dąb z okazji 95 urodzin Polskiego Radia Katowice

Polskie Radio Katowice z okazji swoich 95 urodzin prowadzi akcję sadzenia dębów. Jeden z nich w niedzielę posadzili wspólnie prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i prezes Radia Katowice Piotr Ornowski.

CUK rozpisał przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ,,zielonych ścian”

Centrum Usług Komunalnych rozpisało przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ,,zielonych ścian” – czyli pokrytych odpowiednimi gatunkami roślin murów oraz tzw. ogrodu wertykalnego przy ul. Strażackiej. ,,Zielone ściany” muszą być zainstalowane tak, aby dały się w przyszłości rozbudowywać. Wykonawca będzie musiał…

Miodobranie z ekologicznej pasieki miejskiej

Odsklepianie i wirowanie miodu, obsługa miodarki – z tym musieli mierzyć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych w eko-pasiece przy ul. Anyżkowej.

Ogłoszono przetarg na rewitalizację Placu Pamięci Narodowej

Centrum Usług Komunalnych ogłosił przetarg na rewitalizację Placu Pamięci Narodowej. W ramach inwestycji powstanie nowa zieleń.

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz, który powstanie przy ul. Niedługiej w okolicach rzeki Stradomka.

CzęstoZielona- nowe kwiaty i zieleń

W ramach programu CzęstoZielona  pojawiły się nowe kwiaty m.in. na placu Daszyńskiego i przy ul. Waszyngtona. Ostatnie zielone uzupełnienia to efekt uzgodnień prezydenta miasta z Centrum Usług Komunalnych. Nowa zieleń – zgodnie z założeniami działań realizowanych pod hasłem „CzęstoZielona” –…

CzęstoZielona – pierwszy w Częstochowie ogród deszczowy

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 został założony pierwszy w Częstochowie ogród deszczowy. Jego budowie towarzyszyły warsztaty promujące właściwe gospodarowanie wodami opadowymi.

Powstanie koncepcja zagospodarowania Doliny Warty

Miasto zleciło ją ekspertom – architektom krajobrazu. Ich zadaniem jest powiązać dbałość o przyrodę tego obszaru z jego potencjałem wypoczynkowym. Wypracowana przez nich wizja przejdzie konsultacje społeczne.