FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Monitoring stanu rzek w mieście

We wtorek 6 lutego w Częstochowie wprowadzone zostało pogotowie przeciwpowodziowe. W środę prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz ze służbami kryzysowymi sprawdzał stan zabezpieczenia przed powodzią.

Przebudowa Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie

W ubiegłym roku została zakończona przebudowa budynku przy ul. Jasnogórskiej 34, przylegającego do siedziby Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie przy ul Jasnogórskiej 36. W ostatnim czasie inwestycję uzupełniono o montaż klimatyzacji.

Zaawansowane prace przy termomodernizacji Technicznych Zakładów Naukowych

Zaawansowane są już prace przy termomodernizacji Technicznych Zakładów Naukowych przy ul. Jasnogórskiej. Inwestycja kosztuje 12,5 mln zł. Niedawno miasto uzyskało zapewnienie wyższego dofinansowania unijnego do tego zadania.

System miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery

Obsługiwany przez Straż Miejską system miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery.Częstochowski monitoring wizyjny, którego centrum znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej, został rozbudowany o dwa nowe punkty kamerowe: przy amfiteatrze na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Północ oraz…

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację. Inwestycja kosztowała blisko 1,1 mln zł. To jedna z 9 miejskich placówek oświaty, w których w 2022 r. sfinalizowano prace związane z ociepleniem i odnowieniem budynków.

Na Rakowie powstał nowy blok komunalny

Część lokatorów odebrała już klucze do swoich mieszkań w nowym budynku przy ul. Syrokomli 8. Do zasiedlenia są w sumie 24 lokale. Blok powstał kosztem 4,1 mln zł.

Lokalne produkty bezpośrednio od rolników

Na Rynku na Zawodziu została wyznaczona strefa z myślą o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.

Przedstawiono koncepcję zagospodarowania okolic rzeki Warta

Przedstawiono koncepcję zagospodarowania okolic rzeki Warta, która obejmuje zarówno odcinek od ul. Drogowców w kierunku Mirowa, jak i rejon Starego Miasta, do mostu w ul. Mirowskiej.

Będzie więcej zieleni wzdłuż linii tramwajowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupiło ok. 4400 krzewów, które zostaną posadzone wzdłuż linii tramwajowej w przebiegu trzech alei – Wolności, Kościuszki i Wyzwolenia. Obecnie ekipy ogrodnicze pracują na odcinku przy al. Kościuszki.

Psi Park w dzielnicy Ostatni Grosz oficjalnie otwarty

W niedzielę 27 listopada odbyło się uroczyste otwarcie „Psiego Parku” , który powstał przy ul. Niedługiej w dzielnicy Ostatni Grosz. W uroczystym otwarciu „Psiego Parku” (wybiegu dla psów) uczestniczyli m.in prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk,  Radny Miasta Częstochowy Tomasz Blukacz…