FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Powstanie koncepcja zagospodarowania Doliny Warty

Miasto zleciło ją ekspertom – architektom krajobrazu. Ich zadaniem jest powiązać dbałość o przyrodę tego obszaru z jego potencjałem wypoczynkowym. Wypracowana przez nich wizja przejdzie konsultacje społeczne.

Spółka Stoelzle Częstochowa po raz kolejny włączyła się w działania miejskiego programu „CzęstoZielona

Spółka Stoelzle Częstochowa po raz kolejny włączyła się w działania miejskiego programu „CzęstoZielona”, fundując drzewa, które zostały dzisiaj posadzone w dzielnicy Wyczerpy.

W Częstochowie powstały nowe antysmogowe łąki kwietne, od 1 maja działa część miejskich fontann

Nowe łąki kwietne posiano w 5 lokalizacjach w Częstochowie. Od 1 maja działa część miejskich fontann i mini-tężnia solankowa.  Łąki pojawią się w dwóch miejscach przy alei Jana Pawła II (łącznie 1,6 tys. m kw.), przy alei Marszałkowskiej (1,2 tys….

Będzie więcej kawiarenek na placu Biegańskiego ?

Miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę części placu Biegańskiego pod dwie kolejne kawiarenki letnie. Oferty można składać do 18 maja. Umowy dzierżawy mają być podpisywane na 3 sezony.

Częstochowa wysiała dużą łąkę kwietną, która wzejdzie w kolorach ukraińskiej flagi

Częstochowa, obok Krakowa i Białegostoku, wysiała dużą łąkę kwietną, która wzejdzie w kolorach ukraińskiej flagi. Miasto dołączyło w ten sposób do akcji „Tygodnika Powszechnego” i Fundacji Łąka, przeznaczając 1000 m.kw. terenu wzdłuż alei Jana Pawła II na zasiew błękitno-żółtej mieszanki…

CUK zapowiada posadzenie ponad 2 tys. krzewów w III Alei NMP

Centrum Usług Komunalnych zapowiada posadzenie ponad 2 tys. krzewów w III Alei NMP. Roślinność jeszcze tej wiosny ma uzupełnić zieleńce, które ucierpiały m.in. na skutek skracania sobie drogi przez przechodniów. W planach jest również dostawienie słupków wcześniej zatwierdzonych przez konserwatora…

W dzielnicy Ostatni Grosz projektowany jest wybieg dla psów

W dzielnicy Ostatni Grosz projektowany jest wybieg dla psów, który ma powstać w okolicach rzeki Stradomka na wysokości al. Niepodległości.

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły kolejne inicjatywy w ramach projektu CzęstoZielona

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły kolejne inicjatywy w ramach projektu CzęstoZielona. Mamy pierwszy zielony przystanek i zasiewy jednorocznych łąk mieszanych.

Powstanie kolejny blok komunalny. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na jego budowę

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Piotra Bardowskiego w Częstochowie.  Inwestycja zakłada powstanie 43 mieszkań.

Iluminacje świąteczne ozdobiły plac Biegańskiego

Jak Wam się podobają tegoroczne iluminacje bożonarodzeniowe, które pojawiły się na placu Biegańskiego ?