FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Miejscy radni nadali nowe nazwy dla dwóch ulic

Podczas ostatniej sesji miejscy radni nadali nowe nazwy ulicom – będzie Rozmarynowa i przedłużenie dla Małopolskiej.

Nowy wykonawca przebudowy alei Wojska Polskiego przejmuje plac budowy i planuje kolejność robót

Nowy wykonawca przebudowy alei Wojska Polskiego przedstawił władzom miasta etapy prac planowane po wznowieniu realizacji inwestycji. NDI ruszy z nimi w pełni po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu. Miasto oczekuje ich dużej intensywności.

Umowa na realizację budowy przedłużenia ul. Korfantego podpisana

Dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie i przedstawiciele kadry zarządzającej firmy Strabag, wyłonionej w przetargu, podpisali w czwartek, 15 września umowę na realizację budowy przedłużenia ul. Korfantego od Skweru Lotników do ul. Bugajskiej.

Przebudowa alei Wojska Polskiego – NDI ruszy z pracami

We wtorek, 13 września dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg podpisała umowę z przedstawicielami spółek NDI i NDI Sopot na realizację pozostałego do wykonania zakresu prac wielkiej przebudowy al. Wojska Polskiego (DK-91). Inwestycja zostanie zrealizowana w niezmiennym do pierwotnych założeń zakresie – zgodnie z…

Trwają prace przy rozbudowie ul. Jesiennej do ul. Bór

Inwestycja o wartości 15,5 mln zł ma zakończyć się w maju przyszłego roku.  Nowe połączenie drogowe poprawi układ komunikacyjny w południowej części miasta.

Finisz prac przy ul. Złotej w Częstochowie – ostatnie utrudnienia

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że dobiegają końca prace związane z budową od podstaw ul. Złotej wraz z podziemną i naziemną infrastrukturą towarzyszącą pomiędzy ulicami: Mirowską a Legionów.

Rozbudowa DK-46 – powstaje nowy ślad drogi

Zaawansowane są już prace przy budowie nowego odcinka łączącego ul. św. Jadwigi z ul. Pułaskiego w ramach rozbudowy DK-46. Cała inwestycja ma zakończyć się w IV kwartale 2023 r.

Piesi bardziej bezpieczni na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego oraz Focha

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego oraz Focha w poniedziałek lub wtorek (25.07 lub 26.07), w zależności od warunków pogodowych – zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Korekty będą…

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na kontynuację przebudowy DK-91

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na kontynuację przebudowy DK-91 (dawniej DK-1) – alei Wojska Polskiego w Częstochowie. Podpisanie umowy wykonawczej będzie możliwe w przypadku zabezpieczenia montażu finansowego inwestycji.

MZD zmodernizuje infrastrukturę sygnalizacji świetlnej na kilku newralgicznych skrzyżowaniach w mieście

Na kilku newralgicznych skrzyżowaniach w mieście częstochowski MZD jeszcze tego lata zleci przeprowadzenie inwestycji w infrastrukturę sygnalizacji świetlnej. Poprawi to bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się uczestników ruchu drogowego i pasażerów komunikacji miejskiej. Realizacja zadań poprawi także estetykę często zniszczonej upływem…