FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Umowa na dofinansowanie budowy obiektów mostowych na DK 91 podpisana

Ponad 7 mln euro dofinansowania Częstochowa otrzymała w konkursie Komisji Europejskiej na budowę trzech obiektów drogowych, które bezkolizyjnie połączą DK nr 91 z układem miejskich ulic o ponadlokalnym znaczeniu. 10 maja przedstawiciele Miasta Częstochowy i Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury…

Drogowe inwestycje w różnych dzielnicach Częstochowy

Równolegle do robót związanych ze strategicznymi budowami prowadzony jest szereg wiosennych prac związanych z bieżącym utrzymaniem ulic naszego miasta. M.in. trwa naprawa ul. Szpitalnej.  Prace rozpoczęły się na budowie drogi rowerowej w ul. św. Jadwigi (za ponad 340 tys. zł) oraz na…

MZD ogłosił wyniki przetargu na budowę połączenia ulic 1 Maja i Krakowskiej

Budowa połączenia ulic 1 Maja i Krakowskiej doprowadzi do odciążenia ścisłego centrum miasta (w tym alei NMP oraz alei Wolności) oraz spowoduje wygodniejsze skomunikowanie dzielnic, między którymi odbywa się intensywny ruch.

W Alei Wojska Polskiego widać postępy w budowie estakad

Na DK-91 widać postępy w budowie trzech głównych obiektów mostowych, od strony alei Jana Pawła II położony jest już asfalt. Betonowana była wschodnia nitka nowej estakady na Rakowie.    

Drogowcy ruszają z pozimowymi porządkami i naprawami ulic

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ruszył ze sprzątaniem wszystkich ulic, chodników i dróg rowerowych po okresie zimowym. Na początek ścisłe centrum, później dzielnice ościenne – by skończyć przed świętami wielkanocnymi.

Przebudowa alei Wojska Polskiego – 30% zaawansowania prac

Coraz bardziej widoczne są efekty prac przy przebudowie alei Wojska Polskiego. Przedstawiciele Grupy NDI oraz Miejskiego Zarządu Dróg zdali relację z tego, co już zrobiono na budowie częstochowskiego odcinka DK-91.  Zarysowali także najbliższe plany.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Oficerskiej na odcinku od ul. Skrzetuskiego do ul. Łączności

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ul. Oficerskiej na odcinku od ul. Skrzetuskiego do ul. Łączności.

Ostatni etap rozbudowy ulicy Jesiennej

Zmierzają do końca prace związane z przedłużeniem ul. Jesiennej do ul. Bór oraz z przebudową istniejącego śladu Jesiennej od ul. Rydza–Śmigłego do al. 11 Listopada.

MZD ogłosił przetarg na wykonanie nasadzeń na terenie przebudowywanej DK-46

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poszukuje chętnych na wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i bylin na terenie rozbudowywanej DK 46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. św. Barbary do ul. Pułaskiego w Częstochowie.

MZD: Otwarto oferty na budowę przedłużenia ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej

W Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie otwarto oferty na budowę przedłużenia ul. 1 Maja do ul. Krakowskiej. Wpłynęły cztery aplikacje od firm zainteresowanych realizacją tego strategicznego zadania mostowo-drogowego.