FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie

Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie. Obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci 6-letnie. Natomiast wszystkie dzieci 3-, 4- i 5-letnie mają prawo do wychowania przedszkolnego.

Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

Dzisiaj w nowym składzie obradowali młodzieżowi radni. Podczas sesji członkowie MRM otrzymali mandaty i wybrali spośród siebie nowy zarząd. W czasie inauguracyjnego posiedzenia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i radny Sebastian Trzeszkowski (kiedyś szef MRM) wręczyli…

Wóz strażacki służy w Charkowie

Dar dla ukraińskich strażaków przekazany z inicjatywy klubów rotariańskich z Pforzheim i Częstochowy przez władze niemieckiego miasta, za pośrednictwem Częstochowy, wzmocnił służby ratownicze w Charkowie.

Zmiany organizacyjne w Urzędzie Miasta

W Urzędzie Miasta Częstochowy od początku lutego wprowadzane są zmiany organizacyjne mające na celu optymalizację realizacji zadań w niektórych obszarach działań administracji samorządowej. Mają głównie charakter wewnętrzny i nie wpływają istotnie na zmiany w obsłudze interesantów.

Makabryczny wypadek na Rakowie. Ciężarówka najechała na mężczyznę na przejściu dla pieszych

Dzisiaj w Częstochowie przy Alei Pokoju doszło do kolejnego w tym roku wypadku z udziałem pieszego. Wstępne ustalenia wskazują, że 38-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man najechał na mężczyznę w wieku 75 lat, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych…

Alkomaty dla częstochowskiej policji

Miasto przekazało środki na zakup 6 alkomatów, dzięki którym przy częstochowskich komisariatach policji można sprawdzić trzeźwość. To inicjatywa służąca bezpieczeństwu mieszkanek i mieszkańców.   

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023 w Częstochowie

29 stycznia po raz 31. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej zbiórki było: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Nagrody w dziedzinie zdrowia – nabór wniosków

Do 17 lutego można zgłaszać kandydatki i kandydatów do nagrody im. dr. Władysława Biegańskiego za działalność w dziedzinie ochrony zdrowia oraz szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.  

E-sklep z abonamentami postojowymi – preferencyjna cena dla mieszkańców Miasta

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w reakcji na wnioski naszych kierowców, z początkiem roku uruchomiony został sklep internetowy służący do zakupu abonamentów postojowych obowiązujących w częstochowskiej Strefie Płatnego Parkowania.

Zakończyły się prace termomodernizacyjne w II LO im. Traugutta i SP 42

Można już podsumować prace termomodernizacyjne przeprowadzone w kolejnych dwóch częstochowskich szkołach – II LO im. Traugutta i SP 42. Obie inwestycje kosztowały 8,2 mln zł – miasto skorzystało z 4,9 mln zł dofinansowania unijnego.