FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę kolejnego budynku komunalnego

Tym razem – w dzielnicy Ostatni Grosz, przy ul. Bardowskiego. Miasto rozstrzygnęło przetarg na jego budowę. Inny budynek komunalny powstaje właśnie na Rakowie.  Przy ul. Piotra Bardowskiego ma stanąć czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 1800 m kw. Pomieści 43 mieszkania –…

Kolejna inwestycja Stoelzle Częstochowa

17 maja w siedzibie Stoelzle Częstochowa odbyło się wkopanie szklanego kamienia węgielnego pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca szklarskiego oraz linii technologicznych. Jest to kolejna inwestycja, po Centrum Logistycznym i uruchomieniu nowej linii produkcyjnej w dziale dekoracji, która pochłonie łącznie…

Od 23 maja rusza nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego

Wzorem poprzednich lat, nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie drogą elektroniczną – na platformie online. Potrwa do 12 czerwca.

Przedstawiciele samorządu oficjalnie pogratulowali piłkarzom i władzom Rakowa

W imieniu mieszkanek i mieszkańców przedstawiciele samorządu – przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odwiedzili siedzibę RKS Raków, by oficjalnie pogratulować piłkarzom i władzom klubu ostatniego sukcesu – zdobycia Pucharu Polski w piłce nożnej.

Miasto po raz kolejny wsparło uczelnie

Miasto po raz kolejny wsparło Uniwersytet im. Jana Długosza oraz Politechnikę Częstochowską dotacjami z programu „Akademicka Częstochowa”. W ostatnich siedmiu latach samorząd na ten cel przeznaczył blisko 1,6 mln zł.

15 maja rusza kolejna edycja eventu „MotoAsy”

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z częstochowskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zaprasza 15 maja na kolejną edycję eventu „MotoAsy”. W programie doskonalenie techniki prowadzenia jednośladu na placu manewrowym, test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i…

Częstochowscy policjanci skutecznie tropią poszukiwanych

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości nie ustają w zatrzymywaniu przestępców. W ciągu zaledwie 3 dni w Częstochowie zatrzymali 3 poszukiwanych listami gończymi. Zatrzymani trafili już do aresztu.

Miejskie władze dziękują za zbiórkę darów na rzecz Ukrainy

Miejskie władze oświatowe dziękują za dary na rzecz Ukrainy, w tym mieszkającej tam ludności polskiego pochodzenia oraz zachęcają do zbiórki w częstochowskich szkołach jeszcze między 9 a 20 maja.       

Miasto ogłosiło przetarg na remont sali gimnastycznej w SP nr 38

Miasto ogłosiło przetarg na remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 38 w Częstochowie przy ul. Sikorskiego 56. Oferty można składać do 25 maja.

Miasto liderem międzynarodowego projektu ,,Przeszłość Buduje Przyszłość”

Częstochowa będzie liderem międzynarodowego projektu, w którym doświadczenia historyczne mają służyć budowaniu europejskiej świadomości i przyszłości opartej na wspólnych wartościach. Partnerami będą szkoły w Częstochowie, Wilnie i Rezekne.