FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Podsumowanie akcji „Trzeźwość” na częstochowskich drogach

Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie ich trwania ujawnili 3 pijanych kierowców.

Częstochowski Urząd Pracy z projektem aktywizacji zawodowej

Powiatowy Urząd Pracy od 1 stycznia realizuje, współfinansowany ze środków europejskich, program staży, pośrednictwa pracy i dotacji dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w częstochowskiej placówce.

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe

W związku z poprawą sytuacji hydrologicznej na terenie Częstochowy i obniżeniem poziomu wody w rzekach znacznie poniżej stanów ostrzegawczych, 12 lutego Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta. Podobną decyzję podjęły służby wojewody.

Ruszyła bezpłatna kastracja i sterylizacja czworonogów

Od dziś można zgłaszać się do tegorocznej edycji programu, w którym miasto finansuje opiekunom czworonogów zabieg kastracji lub sterylizacji w wybranych lecznicach weterynaryjnych.  

W najbliższą sobotę będzie można składać wnioski o miejskie dofinansowanie in vitro

W najbliższą sobotę w godz. 9-12 w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 będzie można składać wnioski o miejskie dofinansowanie in vitro. Pary czekające na swoje dzieci zachęca do tego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Seniorzy obradowali

29 stycznia spotkała się Miejska Rada Seniorów. Były sprawy bieżące, ale i symboliczne podziękowanie dla prezydenta Częstochowy za działania na rzecz seniorek i seniorów.

Trwają „Aktywne Ferie” z ZGM

Od 29 stycznia młodsze częstochowianki i częstochowianie cieszą się upragnionymi feriami. Wśród miejskich instytucji, które organizują im ciekawie wolny czas, jest także ZGM TBS.

Szansa na Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Częstochowie

W Częstochowie może powstać Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Częstochowie. To cel działań władz Uniwersytetu Jana Długosza oraz prezydenta Częstochowy, który przyniósłby korzyści uczelni, miastu, a także pacjentom i studentom kierunku lekarskiego UJD. Intencją jest powstanie jednostki klinicznej na bazie Miejskiego…

Jest umowa na utylizację odpadów z ul. Filomatów

Jest umowa na utylizację odpadów z ul. Filomatów . Miasto podpisało ją z firmą Mo-BRUK – giełdową spółką specjalizującą się w bezpiecznym neutralizowaniu odpadów porzucanych w całym kraju w wyniku nielegalnego procederu.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk poinformował o swoim udziale w kampanii parlamentarnej z projektem Kandydat Częstochowa

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk poinformował o swoim udziale w kampanii parlamentarnej z projektem Kandydat Częstochowa. Chce w ten sposób zwrócić uwagę na problemy ważne dla mieszkanek i mieszkańców miasta, konieczne do rozwiązania na poziomie rządu i parlamentu. Dotyczą służby zdrowia,…