FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca

Zakończyła się rozbudowa i przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego

Zakończyła się rozbudowa i przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego. Kosztowała 3 mln zł – z dofinansowaniem ze środków europejskich. Obecnie miasto realizuje w 9 placówkach oświatowych inwestycje termomodernizacyjne za kwotę 32,5 mln zł.  

MOSiR rozpoczął sezon na boiskach wielofunkcyjnych

MOSiR rozpoczął sezon letni na boiskach wielofunkcyjnych znajdujących się przy ul. Boya Żeleńskiego 6/8.

Coraz ładniej w budynku gdzie kwaterowani są ukraińscy uchodźcy

Dzięki pracy częstochowskich wolontariuszek i ukraińskich mieszkanek budynku stworzono tam m.in. świetlice dla najmłodszych. W udostępnionym przez hutę Liberty byłym biurowcu z zakwaterowania z wyżywieniem korzysta teraz kilkadziesiąt osób.   

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców. Pierwsze osoby będą w nim kwaterowane od 28 marca.  

Stary Rynek po rewitalizacji

Stary Rynek został oddany do użytku 31 marca br. Głównymi atrakcjami tego miejsca stały się: pawilon eksponujący pozostałości Ratusza Starej Częstochowy i teatr rzeźb balansujących Jerzego Kędziory „Teatrum – Igrce Częstocha”. 

Wspomnienie linii 2 na ulicy Łukasińskiego

Linię tramwajową 2 oddano do użytku 21 lipca 1959 roku. W czynie społecznym budowało ją społeczeństwo miasta.

Choinka na Placu Orląt Lwowskich

Drugie z naszych bożonarodzeniowych drzewek znajduje się w centralnym punkcie dzielnicy Raków – na Placu Orląt Lwowskich przed Kościołem św. Melchiora Grodzieckiego.

Czy znikną pamiątki po linii 2 na ulicy Łukasińskiego?

Wbrew oficjalnym zapowiedziom, na poboczu remontowanej ulicy Łukasińskiego można zaobserwować wyrwane słupy trakcyjne z 1959 roku.

Częstochowa Gnaszyn

Jest to przystanek kolejowy na linii 61 znajdujący się w dzielnicy o tej samej nazwie. Obecnie zatrzymują się tu pociągi Kolei Śląskich na linii S13 z Częstochowy do Lublińca oraz Przewozów Regionalnych dwóch relacji: Częstochowa – Lubliniec oraz Tarnowskie Góry…

Teatr im. A. Mickiewicza wprowadził bilet-cegiełkę w ramach akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”

W odpowiedzi na pytania wszystkich chcących wesprzeć miejską scenę w trudnym dla niej okresie pandemii, Teatr im. A. Mickiewicza wprowadził bilet-cegiełkę w ramach akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”. Niebawem na stronie Teatru ma się też pojawić wrześniowy repertuar.