FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na dostawę prądu dla jednostek miejskich w 2023 r.

Częstochowa ogłosiła kolejny przetarg na dostawę prądu dla jednostek miejskich w 2023 r. Do pierwszego nikt się nie zgłosił. Związek Miast Polskich interweniuje w sprawie sytuacji na rynku energii.

Współpraca w trójkącie biznes – nauka – samorząd

19 września w Urzędzie Miasta przedstawiciele Exact Systems oraz Politechniki Częstochowskiej podpisali umowę o współpracy, formalizując działania wpisujące się w miejski program Teraz Lepsza Praca.

Nowa alejka pieszo – rowerowa w Parku Lisiniec

Powstała alejka pieszo – rowerowa łącząca ulicę Orawską ze ścieżką wokół zbiornika Adriatyk w Parku Lisiniec. Zadanie zrealizowano ze środków miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysł połączenia Orawskiej z alejką w Parku Lisiniec został zgłoszony do budżetu obywatelskiego i – dzięki…

Wodny tor przeszkód w Parku Lisiniec

Jak informuje częstochowski MOSiR w ostatni weekend sierpnia na kąpielisku nad zbiornikiem Adriatyk będzie można skorzystać z wodnego toru przeszkód.   

Dłuższa ścieżka zdrowia w Lasku Aniołowskim

Rekreacyjna ścieżka zdrowia w Lasku Aniołowskim w ramach Budżetu Obywatelskiego została poddana renowacji i wydłużona. Prace zostały wykonane jako realizacja zadania zgłoszonego w ramach miejskiego Budżetu Obywatelskiego, które dzięki głosom mieszkańców zostało zakwalifikowane do realizacji w 2022 r. Jego przedmiotem…

Pływalnia Letnia przy Dekabrystów w lipcu czynna dłużej

Pływalnia Letnia MOSiR będzie w lipcu czynna od godz. 10 do 20, Park Wodny w Częstochowie, który w tym roku miał już ponad 112 tysięcy odwiedzających, zaprasza codziennie do godz. 22.

Zakończyła się rozbudowa i przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego

Zakończyła się rozbudowa i przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego. Kosztowała 3 mln zł – z dofinansowaniem ze środków europejskich. Obecnie miasto realizuje w 9 placówkach oświatowych inwestycje termomodernizacyjne za kwotę 32,5 mln zł.  

MOSiR rozpoczął sezon na boiskach wielofunkcyjnych

MOSiR rozpoczął sezon letni na boiskach wielofunkcyjnych znajdujących się przy ul. Boya Żeleńskiego 6/8.

Coraz ładniej w budynku gdzie kwaterowani są ukraińscy uchodźcy

Dzięki pracy częstochowskich wolontariuszek i ukraińskich mieszkanek budynku stworzono tam m.in. świetlice dla najmłodszych. W udostępnionym przez hutę Liberty byłym biurowcu z zakwaterowania z wyżywieniem korzysta teraz kilkadziesiąt osób.   

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców. Pierwsze osoby będą w nim kwaterowane od 28 marca.