FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca

Liczniki czasu zmiany świateł w innych lokalizacjach Częstochowy

Liczniki nadal będą odmierzać kierowcom sekundy do zmiany świateł – tyle że w nieco zmodyfikowanych lokalizacjach. Na kilku skrzyżowaniach zamiast liczników mamy tzw. system akomodacyjny.  

Pierwsze efekty budowy nowego przedszkola w Gnaszynie

Miejskie Przedszkole nr 29 zyska nową siedzibę, obok placówki powstaje dwukondygnacyjny budynek. Na placu budowy pojawił się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Na placu Rady Europy pojawiły się mobilne płuca. Pokazują zanieczyszczenie powietrza

Jakim powietrzem oddychamy w sezonie grzewczym? Odpowiedź na to pytanie przynosi kampania Polskiego Alarmu Smogowego, która związana jest z instalacją tzw. mobilnych płuc w wielu lokalizacjach Polski. W Częstochowie – za zgodą Urzędu Miasta – platformę zainstalowano na placu Rady Europy. Instalację…

Przy ul. Zdrowej w dzielnicy Dźbów oddano do użytku boisko wielofunkcyjne

314,5 tys. zł kosztowało boisko wielofunkcyjne oddane do użytku przy ul. Zdrowej w częstochowskiej dzielnicy Dźbów. To zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowane ze środków miejskich.  

Bezdomne zwierzęta z częstochowskiego schroniska czekają na nowy dom

Gilowa 44/46 – pod tym adresem znajduje się bowiem częstochowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Kochający opiekun, własny dom – tego te czworonogi potrzebują najbardziej. Nawet mimo tego, że ostatnie lata to ciągła poprawa warunków w placówce – dzięki Budżetowi Obywatelskiemu,…

Zielone przystanki w dzielnicy Wyczerpy

Przy pięciu wiatach przystankowych w dzielnicy Wyczerpy posadzono roślinność, która w przyszłym roku zamieni je w zielone ścianki. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na dostawę prądu dla jednostek miejskich w 2023 r.

Częstochowa ogłosiła kolejny przetarg na dostawę prądu dla jednostek miejskich w 2023 r. Do pierwszego nikt się nie zgłosił. Związek Miast Polskich interweniuje w sprawie sytuacji na rynku energii.

Współpraca w trójkącie biznes – nauka – samorząd

19 września w Urzędzie Miasta przedstawiciele Exact Systems oraz Politechniki Częstochowskiej podpisali umowę o współpracy, formalizując działania wpisujące się w miejski program Teraz Lepsza Praca.

Nowa alejka pieszo – rowerowa w Parku Lisiniec

Powstała alejka pieszo – rowerowa łącząca ulicę Orawską ze ścieżką wokół zbiornika Adriatyk w Parku Lisiniec. Zadanie zrealizowano ze środków miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysł połączenia Orawskiej z alejką w Parku Lisiniec został zgłoszony do budżetu obywatelskiego i – dzięki…

Wodny tor przeszkód w Parku Lisiniec

Jak informuje częstochowski MOSiR w ostatni weekend sierpnia na kąpielisku nad zbiornikiem Adriatyk będzie można skorzystać z wodnego toru przeszkód.