FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Bez kategorii

Przedstawiciele subregionu częstochowskiego wzięli udział w VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Europejski Kongres Samorządów – to platforma wymiany poglądów i doświadczeń samorządowców z przedstawicielami biznesu, parlamentarzystami, administracją państwową i organizacjami pozarządowymi. VIII Europejski Kongres Samorządów odbył się 6-7 marca w Mikołajkach z udziałem około 2 tysięcy uczestników.

Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał w Nowej Soli i powrócił na fotel lidera

W spotkaniu 17. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał na wyjeżdżę Astrę Nową Sól 3:0 (17-25, 19-25, 20-25) i powrócił na fotel lidera.

Poli i Tech – nowi studenci Politechniki Częstochowskiej

Sokoły, Sowy, Myszki, Roboty stanęły w szranki konkursu na maskotkę będącą symbolem Politechniki Częstochowskiej. Dział Promocji uczelni zorganizował Ogólnopolski Konkurs, którego celem było jego zaprojektowanie. Na konkurs spłynęło 19 prac z całej Polski.Do ścisłego finału komisja konkursowa składająca się po…

Dołącz do Nas !

Jesteś pasjonatem miasta? Lubisz robić zdjęcia i chcesz się nimi podzielić ? Masz dryg dziennikarski? Nie zwlekaj spróbuj swoich sił jako korespondent serwisu fotoreportersko-prasowym Fotoczewa !

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi – okazja, aby zachęcać do proekologicznych postaw oraz budować poczucie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos, służącej aktywizacji i współpracy różnych środowisk, działających na rzecz najbliższego otoczenia. Chętni do udziału w przedsięwzięciu mogą się zapisywać do 8 marca.

Narodowy Spis Powszechny 2021 – trwa nabór kandydatów na rachmistrzów

Tylko do 9 lutego (wtorek) potrwa nabór ofert osób zainteresowanych pełnieniem funkcji rachmistrza spisowego, zaś sam Narodowy Spis Powszechny ruszy z początkiem kwietnia i zakończy się 30 czerwca.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS

Osoby powyżej 70 roku życia mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS, pod numerem 664 908 556. 

Bez kategorii

Od 7 listopada obowiązywać będą nowe obostrzenia

Od 7 listopada obowiązywać będą nowe obostrzenia, które mają zmniejszyć dynamikę zakażeń. Klasy 1-3 szkół podstawowych dołączą do pozostałych uczniów i studentów i przejdą na naukę zdalną. Zamknięte będą m.in. teatry, kina, muzea; ograniczona działalność galerii handlowych; mniejszy będzie limit…

Od soboty obowiązują inne zasady kierowania na kwarantannę

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od minionej soboty kwarantanna dotyczy tylko osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Kwarantanna nie obowiązuje już domowników. Ponadto Sanepid nie wydaje obecnie decyzji lub zaświadczeń o odbywanej izolacji domowej oraz kwarantannie dla ZUS. Informacje te…