FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

[mm]

Trwa przebudowa łącznika ulic PCK oraz Obrońców Westerplatte

Od marca  br. w dzielnicy Tysiąclecie trwa przebudowa łącznika ulic Polskiego Czerwonego Krzyża, Obrońców Poczty Gdańskiej oraz Obrońców Westerplatte. Jest to jedna z istotnych inwestycji drogowych, która usprawni znacząco komunikację w tej części dzielnicy.

W dzielnicy Tysiąclecie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Wzdłuż zmodernizowanej linii tramwajowej w alei Armii Krajowej powstaje ścieżka pieszo-rowerowa. Nowa ścieżka powstaje na odcinku od ulicy Kiedrzyńskiej do alei Jana Pawła II.

Nowe inwestycje w Stoelzle Częstochowa

Huta szkła Stoelzle Częstochowa ruszyła z nową inwestycją, realizowaną w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeszcze w tym roku przy ulicy Rząsawskiej powstanie nowoczesne centrum logistyczne. A to nie koniec planów spółki…

Budowa linii tramwajowej w ścisłym śródmieściu

Trwają prace przy kompleksowej przebudowie starej linii tramwajowej w Częstochowie, tym razem także m.in. w ścisłym śródmieściu.

Filtrator antysmogowy na placu Biegańskiego

Na placu Biegańskiego stoi specjalny filtrator antysmogowy. Od kilku tygodni testowo oczyszcza powietrze w centrum miasta.

Trwa rekrutacja do przedszkoli

Od poniedziałku trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Wnioski można składać do 19 marca.

Aplikacja STOP COVID

Nie tylko higiena, maseczki i dystans społeczny umożliwiają skuteczną walkę z koronawirusem. Od niedawna dostępna jest do pobrania specjalna aplikacja, która jest w stanie ostrzec jej użytkowników przed potencjalnym zakażeniem.

MZDiT ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Mirowskiej

Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Mirowskiej (na odcinku od ul. Nadrzecznej do Faradaya). Zainteresowane realizacją inwestycji firmy mogą składać oferty do połowy marca.

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos, służącej aktywizacji i współpracy różnych środowisk, działających na rzecz najbliższego otoczenia. Chętni do udziału w przedsięwzięciu mogą się zapisywać do 8 marca.

Łącznie 65 par złożyło wnioski dotyczące dofinansowania procedury IN VITRO

Łącznie 65 par złożyło w Urzędzie Miasta Częstochowy wnioski dotyczące dofinansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego. 35 z nich znalazło się na liście rezerwowej.