FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

[mm]

14. Jarmark Wielkanocny już w ten weekend

Już po raz 14. w Częstochowie odbędzie się Jarmark Wielkanocny, który w tym roku okraszą  koncerty – zespołu AmperA i Amelii Cierpiał oraz występy dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także rozstrzygnięć konkursów nie tylko kulinarnych. To już tradycja, że w klimat…

Exact Systems rusza na podbój Francji

Częstochowska firma zadba o francuską produkcję motoryzacyjną i  rozszerzy zakres świadczonych usług. To 12. europejski rynek, który chce podbić. Spółka tworzy joint venture z francuskim partnerem SNECI i będzie kontrolować oraz wspierać produkcję samochodów i części do nich w zakładach nad Sekwaną.

Wygrana Włókniarza w drugim sparingu

W środowe popołudnie (29 marca) rozegrano sparingowe spotkanie pomiędzy Włókniarzem Częstochowa, a For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.  Rewanżowy mecz  znakomicie otworzyły Lwy, które po pierwszej serii prowadziły (18:6). Na szczególną uwagę zasługiwała postawa Kajetana Kupca, który po 2 wyścigał miał…

Częstochowscy policjanci zatrzymali 41-letniego włamywacza

Zatrzymany 41-latek oraz zabezpieczone łupy pochodzące z kradzieży — to efekt akcji kryminalnych z częstochowskiego komisariatu pierwszego. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Częstochowy, który włamał się do lokalu gastronomicznego i ukradł z niego sprzęt AGD oraz sporą ilość alkoholu. Jak się okazało,…

Częstochowa zabiega o oddziały przygotowania wojskowego

Oddziały te miałyby funkcjonować już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych i ,,Kochanowskim”. Zgodę musi wydać resort obrony – dlatego Rada Miasta podjęła uchwały w sprawie złożenia do MON odpowiednich wniosków.

Drogowcy ruszają z pozimowymi porządkami i naprawami ulic

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ruszył ze sprzątaniem wszystkich ulic, chodników i dróg rowerowych po okresie zimowym. Na początek ścisłe centrum, później dzielnice ościenne – by skończyć przed świętami wielkanocnymi.

Nowy prezes Rakowa z wizytą u prezydenta Częstochowy

Nowy prezes Rakowa Częstochowy Piotr Obidziński spotkał się prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem. Rozmowa dotyczyła finiszu rozgrywek Ekstraklasy oraz dalszej współpracy między miastem a klubem.

30. rocznica powstania Domu Dziennego Pobytu w Częstochowie

W środę, 22 marca podopieczni Domu Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71a wraz z opiekunami obchodzili 30. rocznicę powstania swojej placówki. Były występy, uroczysty poczęstunek oraz gratulacje od Prezydenta Miasta i życzenia od zaproszonych gości.

Zmiany na Placu Biegańskiego

Miasto rozpoczyna prace koncepcyjne nad zmianami na placu Biegańskiego i prosi o sugestie mieszkanki i mieszkańców Częstochowy. Celem – przyjazna przestrzeń spełniająca ich oczekiwania.  

Przebudowa alei Wojska Polskiego – 30% zaawansowania prac

Coraz bardziej widoczne są efekty prac przy przebudowie alei Wojska Polskiego. Przedstawiciele Grupy NDI oraz Miejskiego Zarządu Dróg zdali relację z tego, co już zrobiono na budowie częstochowskiego odcinka DK-91.  Zarysowali także najbliższe plany.