FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

[mb]

Ceny biletów na ćwierćfinał PGE Ekstraligi bez zmian!

Wiadomo już, że w ćwierćfinałach PGE Ekstraligi drużyna zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa  zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 sierpnia we Wrocławiu, z kolei rewanż na Arenie zielona-energia.com  w Częstochowie zaplanowano tydzień później (niedziela – 28 sierpnia, godzina 19:15).

Tomasz Blukacz: Budowa toru speedrowego na Wrzosowiaku to strzał w 10 -tkę (wywiad)

Z Tomaszem Blukaczem, radnym Lewicy oraz byłym zawodnikiem Lwów Częstochowa, obecnie zaangażowanym w rozwój sportu w Częstochowie – rozmawialiśmy m.in. o nowym torze speedrowerowym w dzielnicy Wrzosowiak, szkółce Lwy Avia Częstochowa i zaangażowaniu się młodych ludzi w uprawianie tej dyscypliny.

Leszno zdobyte !! Włókniarz Częstochowa pokonał Unię Leszno

Podczas piątkowego spotkania w Lesznie był afrykański upał, amerykański huragan, a także brytyjska ulewa. Wszystko to jednak z happy endem dla zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Po raz pierwszy od 2013 wygrywamy z Fogo Unią Leszno na ich terenie (40:50). Punkt bonusowy…

Pierwsza porażka Rakowa w sezonie

Raków Częstochowa przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze w meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy odnosząc tym samym pierwszą porażkę w sezonie.

Porażka Skry z Termalicą Bruk-Bet

W niedzielę 7 sierpnia Skra Częstochowa uległa Termalice Bruk – Bet Nieciecza 0:2. Mimo porażki piłkarze Skry mogą wyciągnąć z meczu wiele pozytywnych wniosków. 

Rozbudowa DK-46 – powstaje nowy ślad drogi

Zaawansowane są już prace przy budowie nowego odcinka łączącego ul. św. Jadwigi z ul. Pułaskiego w ramach rozbudowy DK-46. Cała inwestycja ma zakończyć się w IV kwartale 2023 r.

Bezpłatny odbiór elektroodpadów

Przypominamy, że trwa zbiórka elektroodpadów realizowana nieodpłatnie na terenie całego miasta. Elektroodpady odbierane są od mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji.

Kolejne termomodernizacje szkół

Szkoła Podstawowa nr 36 oraz  Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3 to kolejne częstochowskie placówki oświaty, gdzie prowadzone są prace związane z termomodernizacją. Dziś inwestycje wizytował prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz radni Lewicy: Tomasz Blukacz i Dariusz Kapinos.

Ambasador Stanów Zjedonoczoych z wizytą w Częstochowie

W Częstochowie gościł w piątek Ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzezinski. Spotkał się z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem, odwiedził także hutę szkła Guardian, Jasną Górę, Liceum Mickiewicza oraz Politechnikę.

Ruszyły zgłoszenia do miejskich konkursów na „Najładniejszą Działkę ROD” i ,,Najładniej ukwiecony balkon”

Od dziś przyjmowane są zgłoszenia do miejskich konkursów na „Najładniejszą Działkę ROD” i ,,Najładniej ukwiecony balkon”.