FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

[mb]

Ul. Złotą pojedzie komunikacja miejska ? Jest na to duża szansa

Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu przebudowy ul. Złotej na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Mirowskiej zostanie skierowany tam publiczny transport zbiorowy. O takie rozwiązanie w tej części miasta wnioskowała radna Lewicy Małgorzata Iżyńska.

Spółka Stoelzle Częstochowa po raz kolejny włączyła się w działania miejskiego programu „CzęstoZielona

Spółka Stoelzle Częstochowa po raz kolejny włączyła się w działania miejskiego programu „CzęstoZielona”, fundując drzewa, które zostały dzisiaj posadzone w dzielnicy Wyczerpy.

Częstochowianie upamiętnili 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej

8 maja częstochowianie upamiętnili 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej pod pomnikiem „Poległym w obronie Ojczyzny”.

Uroczystości Święta Pracy na Placu Pamięci Narodowej

Dziś (tj. 01.05.) na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości z okazji Święta Pracy.

Będzie więcej kawiarenek na placu Biegańskiego ?

Miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę części placu Biegańskiego pod dwie kolejne kawiarenki letnie. Oferty można składać do 18 maja. Umowy dzierżawy mają być podpisywane na 3 sezony.

„Wielka Majówka” w III Alei Najświętszej Maryi Panny

W dniach od 29.04. do 03.05. w III Alei Najświętszej Maryi Panny odbędzie się event „Wielka Majówka”.

Po dwóch latach pandemii wracają obchody z okazji Święta Pracy

Po dwóch latach przerwy spowodowane pandemią mieszkanki oraz mieszkańcy Częstochowy znów będą mogli tłumnie zjawić się na Placu Pamięci Narodowej, aby uczestniczyć w obchodach związanych ze Świętem Pracy.

Częstochowa wysiała dużą łąkę kwietną, która wzejdzie w kolorach ukraińskiej flagi

Częstochowa, obok Krakowa i Białegostoku, wysiała dużą łąkę kwietną, która wzejdzie w kolorach ukraińskiej flagi. Miasto dołączyło w ten sposób do akcji „Tygodnika Powszechnego” i Fundacji Łąka, przeznaczając 1000 m.kw. terenu wzdłuż alei Jana Pawła II na zasiew błękitno-żółtej mieszanki…

Przebudowa ul. Jesiennej oraz budowa łącznika ul. Bór z ul. Jesienną (zdjęcia)

Dziś przyjrzeliśmy się jak przebiegają prace drogowe związane z przebudową ul. Jesiennej oraz budową łącznika ul. Bór z ul. Jesienną. Przypomnijmy, że na tym etapie prac nieprzejezdny jest odcinek ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do ul. Rutkiewicz.

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców

Liberty Częstochowa i miasto zaadaptowały budynek przy ul. Koksowej na potrzeby ukraińskich uchodźców. Pierwsze osoby będą w nim kwaterowane od 28 marca.