Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:07

73. EDYCJA TOUR DE POLOGNE POZA CZĘSTOCHOWĄ ?

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Jak udało nam się dowiedzieć przedstawiciele Lang Team Sp. z o.o. do tej pory nie zgłosili się z ofertą organizacji w Częstochowie kolejnej edycji Tour de Pologne. Co prawdopodobnie oznacza, że w tym roku w Częstochowie nie zagości największa impreza kolarska w Polsce.

O tym, czy Częstochowa znajdzie się na trasie 73. edycji Tour de Pologne staraliśmy się dowiedzieć od Organizatorów – niestety nie otrzymaliśmy żadnej zwrotnej informacji.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym w Częstochowie rozpoczął się drugi etap wyścigu. Wówczas kolumna drugiego etapu 72. edycji Tour de Pologne wyruszyła z placu Biegańskiego. Następnie kolarze pojechali III Aleją Najświętszej Maryi Panny, ul. Popiełuszki, ul. Szajnowicza-Iwanowa, ul. Dekabrystów, al. Armii Krajowej, al. Kościuszki, al. Wolności, al. Niepodległości, następnie ul. Powstańców Śląskich i Aleją Wojska Polskiego. Z kolei start „ostry” rozpoczął się na ul. Bugajskiej. Drugi etap z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej liczył 146 kilometrów. Natomiast pierwszy raz Tour de Pologne w Częstochowie zagościli w 2011 roku. Wówczas drugi etap wyścigu wystartował z Alei Najświętszej Maryi Panny, a trasa wiodła przez Zawiercie do Dąbrowy Górniczej.

Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce. Od 2011 roku wyścig należy do kolarskiej ligi mistrzów, czyli prestiżowego cyklu World Tour skupiającego najważniejsze wyścigi świata i najlepsze zawodowe grupy. Tour de Pologne to również wielkie wydarzenie medialne przyciągające przed odbiorniku telewizorów miliony osób. Zmagania kolaży można oglądać w Telewizji Publicznej oraz na Eurosporcie. W sumie Tour de Pologne transmitowany jest do 54 krajów w 20 wersjach językowych.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze