Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 13:24

6. grudnia odbędzie się akcja „Jasne, że Święty Mikołaj”

unnamed
foto: Materiały organizatora

Wspólne ubieranie choinki i baloniki z życzeniami wysłane prosto w niebo. Korowód Świętego Mikołaja przemierzający Częstochowę i prezenty, które są spełnieniem dziecięcych snów, a wszystko po to, by dać małym częstochowianom radość i zrealizować ich świąteczne pragnienia. A dla aktywnych częstochowian rozdamy piękne dwumetrowe choinki. To wszystko już 6 grudnia w ramach akcji „Jasne, że Święty Mikołaj”.

„Inspiracją dla akcji był list, który dwa lata temu przyfrunął do Częstochowy zaczepiony do balonika. Okazało się, że przebył on ponad 300 km z miasta Mnichovo Hradiště na północy Czech, by wylądować na jednym z częstochowskich drzew. Korespondencja zawierała życzenia czeskiej dziewczynki Eliški skierowane do „Jezuska” (w Republice Czeskiej to właśnie do niego dzieci kierują swoje świąteczne prośby o upragnione prezenty)” – powiedział organizator akcji Dariusz Kapinos.

„W tym roku chcemy także w Częstochowie wysłać w niebo baloniki z dziecięcymi marzeniami. Dlatego z pomocą osób prywatnych, instytucji oraz organizacji znaleźliśmy w całej Częstochowie dzieci najbardziej potrzebujące, które napisały listy z życzeniami do Świętego Mikołaja.Żeby mieć pewność, że żaden list nie pozostanie bez odpowiedzi, do baloników zaczepimy „klucz” do listów – a więc informację jak i gdzie można taki list z marzeniami zrealizować. Wszystkie listy, bezpiecznie zdeponowane, czekają w naszej FUNDACJI DLA ROZWOJU na ludzi dobrej woli, którzy zechcą otworzyć serca i spełnić opisane w listach marzenia. Realizacja jednego listu nie przekracza kilkudziesięciu złotych” – dodał radny Kapinos.

DZIAŁANIA W RAMACH AKCJI:
Od 1 grudnia
– można odbierać listy z dziecięcymi marzeniami i je realizować
6 grudnia
– Akcja JASNE, ŻE CHOINKA oraz BALONIKI Z MARZENIAMI
– Rozdawane będą piękne dwumetrowe choinki dla aktywnych mieszkańców

Ponadto dzieci z częstochowskich szkół będą ubierać dwie ogromne choinki:
10:00 – start na Starym Rynku
13:00
– start na Placu Orląt Lwowskich

Ubranie choinki zostanie połączone z WYSŁANIEM DO NIEBA BALONÓW Z ŻYCZENIAMI! o godzinie 13:00 z Placu Orląt Lwowskich a o 13:30 będą rozdawane choinki dla najbardziej aktywnych w akcji mieszkańców.

Udział w akcji zapowiedzieli Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy oraz Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie – Jarosław Krykwiński.

17 grudnia WIELKI KOROWÓD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Mikołaj wraz z barwnym orszakiem przemierzy ulice Częstochowy i odwiedzi sześć punktów zlokalizowanych w sześciu różnych dzielnicach naszego miasta. W każdym z nich przygotowane zostaną świąteczne atrakcje dla rodzin, a Mikołaj rozda dzieciom, które wcześniej pisały listy, przygotowane przez darczyńców prezenty.

Plan Korowodu
Korowód ruszy  o godz.  10:00 z Dzielnicy Raków – Plac Orląt Lwowskich i jedziemy dalej: Wrzosowiak – SP 36, Ostatni Grosz – ul. Bardowskiego, Zawodzie -SGP Arena, Stare Miasto – Stary Rynek. Kończymy około godziny 14:00 w dzielnicy Trzech Wieszczów.

CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I ZREALIZOWAĆ MARZENIA POTRZEBUJĄCYCH DZIECIAKÓW?
To bardzo proste, a koszt zrealizowania jednego listu nie przekracza kilkudziesięciu złotych! Za to radość dzieciaków jest bezcenna!

Jak włączyć się do akcji?
Już od 1 grudnia będą na Państwa czekały listy do świętego Mikołaja, napisane przez dzieci z rodzin o trudnej sytuacji.

Jak odebrać listy?
Wystarczy zadzwonić, a organizatorzy je przywiozą! Tel. 667579084

Co dalej?
Spełnij marzenie dziecka i przygotuj mu opisany w liście prezent.
Zapakuj go odświętnie – to przecież paczka od samego Św. Mikołaja! 🙂
Pamiętaj, nie każdy może sobie pozwolić na prezent dla swojego podopiecznego. Realizujesz marzenia, które bez Twojej pomocy nie mogły się spełnić.

Zapakowane prezenty należy dostarczyć do 14 grudnia do siedziby Fundacji Dla Rozwoju przy ul. Kościuszki 13.

Cała akcja zorganizowana jest przez DARIUSZA KAPINOSA – Radnego Miasta Częstochowy i Fundację Dla Rozwoju.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Częstochowy KRZYSZTOF MATYJASZCZYK.

[mb]
Źródło: Dariusz Kapinos

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze