Szukaj

dzisiaj jest 20/06/2024 18:31

Zjazd/wyjazd z alei Wojska Polskiego na ul. Sieroszewskiego oraz ul. Rakowską zostanie ponownie wytyczony dla ruchu pojazdów.

Mieszkańcy Częstochowy mogą cieszyć się dobrą wiadomością – zjazd z Alei Wojska Polskiego na ul. Sieroszewskiego oraz ul. Rakowską zostanie ponownie otwarty dla ruchu pojazdów. To za sprawą radnego Lewicy Tomasza Bluklacza, który interweniował w tej sprawie.

 

Decyzja o ponownym otwarciu zjazdu została poprzedzona szczegółowymi analizami mającymi na celu ocenę wpływu na ruch drogowy oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Po uwzględnieniu opinii ekspertów oraz uwag mieszkańców, podjęto decyzję o przywróceniu funkcjonalności tego ważnego skrzyżowania.

Roboty wytyczające połączenie zjazdowe w ulicę Rakowską z alei Wojska Polskiego w kierunku Katowic i umożliwiające obsługę komunikacyjną z ulicą Sieroszewskiego zostaną wykonane poza kontraktem głównym po zakończeniu finalizowanych prac alei Wojska Polskiego w ramach odrębnego zadania na które w najbliższych tygodniach zostanie rozpisany przetarg. Wspomniane prace musiały zostać wyodrębnione z uwagi na zbyt późne uzyskanie zgody na odstępstwa ze strony ministerstwa.

 

W dniu 2021 roku . złożyłem petycję do Miejskiego Zarządu Dróg w sprawie zachowania zjazdu i wyjazdu z ulicy Sieroszewskiego do al. Wojska Polskiego w związku zrealizowaną inwestycją przebudowy „Gierkówki”. Nadmienię, że w projekcie zjazd i wyjazd miał być zamknięty na stałe. W sierpniu 2023 roku otrzymałem zgodę od Ministerstwa Infrastruktury, z której wynika, że na moją prośbę i mieszkańców ul. Sieroszewskiego i Pietrusińskiego zachowuje zjazd i wyjazd z ul. Sieroszewskiego do Alei Wojska Polskiegostwierdził radny Lewicy Tomasz Blukacz.

Zjazd ten odgrywa istotną rolę w lokalnej infrastrukturze drogowej, stanowiąc kluczowe połączenie między Aleją Wojska Polskiego a ulicą Sieroszewskiego. Jego ponowne otwarcie jest oczekiwane z utęsknieniem przez mieszkańców oraz kierowców podróżujących przez ten obszar.

 

Otwarcie zjazdu z Alei Wojska Polskiego na ul. Sieroszewskiego będzie miało pozytywny wpływ na płynność ruchu oraz redukcję natężenia na innych pobliskich trasach. Kierowcy będą mieli łatwiejszy dostęp do okolicznych terenów, co przyczyni się do skrócenia czasu podróży i zmniejszenia korków na drogach.

 

Otwarcie zjazdu z Alei Wojska Polskiego na ul. Sieroszewskiego oraz ul. Rakowską to ważny krok w kierunku usprawnienia ruchu drogowego. Inicjatywa ta pokazuje zaangażowanie władz miasta w poprawę infrastruktury komunikacyjnej oraz troskę o potrzeby mieszkańców.

 

Zjazd z alei Wojska Polskiego na ulicę Sieroszewskiego oraz ulicę Rakowską powstanie jeszcze w 2024 roku.

 

foto/źródło: własne

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze