FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Doroczny Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami

We wtorek, 25 kwietnia odbył się doroczny Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych będący sportowym świętem aktywności dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Imprezę już po raz dwudziesty pierwszy zorganizowało Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43. W Paraolimpiadzie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich miejskich placówek specjalnych i integracyjnych z terenu miasta. W uroczystości uczestniczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który tradycyjnie objął wydarzenie honorowym patronatem.

Zawodnicy z poszczególnych drużyn brali udział w zabawach sportowych, których celem – przy okazji świetnej rozrywki – jest zmniejszanie zahamowań psychoruchowych oraz polepszenie współdziałania w grupie rówieśniczej. Wśród uczestników nie było przegranych. Jak zgodnie stwierdzono, każdy z biorących udział w tej przyjaznej rywalizacji był jej zwycięzcą. Wydarzenie uświetniły występy dzieci.

– Nie było czasu na nudę, a uśmiech, radość i zadowolenie malowało się na każdej twarzy. Dzięki osobom o otwartych sercach wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które zapewne będą miłym wspomnieniem wspólnie przeżytej uroczystości – komentowali organizatorzy z MPI n 43.

foto/źródło: UM Czestochowy