FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

List Prezydenta Częstochowy w sprawie pomocy dla Turcji po trzęsieniu ziemi

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji burmistrz Izmiru – będącego członkiem Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy – poprosił Prezydenta Częstochowy, jako przewodniczącego tego związku, o rozpowszechnienie informacji o możliwości przekazywania darowizn dla poszkodowanych w tragedii.

Datki na zakup pomocy rzeczowej dla ofiar klęski można składać za pośrednictwem strony internetowej utworzonej przez miasto Izmir, które zainicjowało kampanię „Ruch Nadziei”. Strona ma odpowiednik w języku polskim. Można na niej wybrać rodzaj pomocy. Najbardziej potrzeba jedzenia i paczek higienicznych, a ze względu na pogodę namiotów, śpiworów, koców, butów i płaszczy. Postępy akcji są dostępne na profilu burmistrza Gminy Metropolitalnej Izmir Tunç Soyer.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wystosował list do wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miast Laureatów Nagrody Europy z informacją o działaniach na rzecz osób, które ucierpiały na skutek wstrząsów w Turcji.
Jak czytamy w tym liście: – W tej chwili ratownicy przybyli z wielu krajów Europy i świata walczą z czasem, aby uratować spod gruzów jak najwięcej osób. Mieszkańcy terenów dotkniętych katastrofą zostali bez dachu nad głową i podstawowych środków zapewniających przetrwanie i normalną egzystencję. Jeden z członków naszego Stowarzyszenia, tureckie miasto Izmir wystąpiło z godną podziwu inicjatywą, dzięki której każdy może okazać serce i wesprzeć potrzebujących.

Prezydent wyraził również nadzieję, że już wkrótce Turcja podniesie się po tej straszliwej tragedii, a mieszkańcy odzyskają spokój i poczucie bezpieczeństwa.

foto/źródło: UM Częstochowy