FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

VIII LO przy ulicy Worcella po termomodernizacji

VIII LO przy ulicy Worcella to kolejna miejska szkoła, która została docieplona i odnowiona. Prace kosztowały 2,6 mln zł.

– Wartość realizowanych w tym roku inwestycji termomodernizacyjnych, które były lub są prowadzone w miejskich placówkach oświatowych, to w sumie 32,5 mln zł  – przypomina prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – To zadania bardzo „na czasie“, zwłaszcza w dobie kryzysu energetycznego, bo służą nie tylko estetyce i komfortowi uczniów i nauczycieli. ale także efektywności energetycznej budynków.

Prace związane z inwestycją trwały od lipca 2021 r. i niedawno się zakończyły. Zakres robót objął docieplenie budynku oraz uporządkowania bezpośredniego otoczenia szkoły (w ramach nawierzchni utwardzonych). Termomodernizację przeszedł budynek szkoły ze stropodachem i dociepleniem kominów oraz dociepleniem ścian fundamentowych i piwnicznych wraz z instalacją odgromową. Przeprowadzono też wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę okien, remont wejść i schodów do obiektu oraz remont placu przy szkole.

Wykonawcą zadania była firma „DZIEDZICKI“. Koszt inwestycji wyniósł 2 mln 600 tys. zł, a środki pochodziły z puli uzyskanej przez Częstochowę w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto przypomnieć, że wiosną tego roku VIII LO wzbogaciło się także o windę dla osób z niepełnosprawnościami (miejska inwestycja kosztowała 500 tys. zł).

foto/źródło: UM Częstochowy