FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca

Przy ul. Zdrowej w dzielnicy Dźbów oddano do użytku boisko wielofunkcyjne

314,5 tys. zł kosztowało boisko wielofunkcyjne oddane do użytku przy ul. Zdrowej w częstochowskiej dzielnicy Dźbów. To zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowane ze środków miejskich.  

Boisko powstało przy ul. Zdrowej 32. Projekt został opracowany przez Studio V13 z Częstochowy. W ramach prac – oprócz wielofunkcyjnego boiska z poliuretanową powierzchnią zamontowano elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe), piłkochwyty, powstało też ogrodzenie boiska od strony północnej, wyrównano i oczyszczono przyległy teren, nasadzono zieleń i odtworzono trawniki.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „GRUMIX” z Grudy. Zadanie – wraz z projektem oraz nadzorem autorskim i inwestorskim – kosztowało 314 456 zł.

Na boisku, którego realizację zlecił Urząd Miasta w ramach dzielnicowego zadania z Budżetu Obywatelskiego „Kuźnica – zdrowia i sportowa”, można grać m.in. w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Boisko zostało połączone z istniejącym już placem zabaw.

Projekt zgłoszony do BO ma na celu aktywizację lokalnej społeczności i zachęcić do zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu w pobliżu miejsca zamieszkania przez młodzież i dorosłych. Nazwa ulicy na pewno do tego zobowiązuje.

foto/źródło: UM Częstochowy