FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się na placu Biegańskiego

Główne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada na placu Biegańskiego przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a w najbliższy czwartek, 10 listopada Filharmonia Częstochowska zorganizuje uroczysty koncert „Jak długo w sercach naszych”.

Centralna uroczystość rozpocznie się w piątek o godz. 17 na placu Biegańskiego, wcześniej (godz. 16.30) kwiaty zostaną złożone w alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem Księdza Jerzego Popiełuszki.

10 listopada w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się specjalny koncert „Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej oraz Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Koncert będzie okazją, aby wręczyć wyróżnienia „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”.

 Data 11 listopada napawa dumą z bycia Polakiem, ale i częstochowianinem. Cieszmy się naszą wolnością i róbmy wszystko, by ją zachować! –  zachęca do wspólnego udziału w obchodach Urodzin Niepodległej prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

foto/źródło: UM Częstochowy