FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

SENIORALIA 2022

Seniorki i seniorzy otrzymali symboliczne klucze do bram miasta. Piątek był dniem „rekreacyjnym”, a sobota już w pełni koncertowa i taneczna. W piątek, 21 października w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się Senioralia 2022. Klucze do bram miasta wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Jarosław Marszałek.

– Jesteście najbardziej utytułowaną i zasłużoną grupą społeczną w naszym mieście, jesteście osobami, które już nic nie muszą, a wszystko mogą, w dodatku mają jeszcze bardzo dużo sił i energii do tego, żeby ją przekazać – mówił podczas otwarcia Senioraliów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego właśnie z wdzięczności i szacunku do tego, co zrobiliście dla naszego miasta, przygotowujemy w Częstochowie specjalne atrakcje z myślą o was, w tym dwudniowe Senioralia.

Klucze odbierała między innymi Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, która podziękowała władzom miasta za wzorcową politykę senioralną.

Pierwszego dnia seniorom zaproponowano zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastykę ogólnorozwojową. W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa można było odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 22 października w HSC ruszył program muzyczny. W sobotę królowała  Izabela Trojanowska. Gwiazdą wieczoru były natomiast Śpiewające Fortepiany w składzie: Czesław Majewski & Janusz Tylman (duet fortepianowy), Malina Kowalewski Band, Joanna Stefańska – Matraszek (sopran), Ireneusz Miczka – baryton, zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. W międzyczasie  wręczono nagrody w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”. Sobotni Wieczór zakończyła potańcówka przy muzyce DJ-a.

foto/źródło: UM Częstochowy