FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Rozbudowa DK-46 – ulicy Głównej i ulicy Przejazdowej

foto: własne

Przebudowa drogi krajowej nr 46 czyli ulic Głównej oraz Przejazdowej wraz z budową obejścia ulicy św. Barbary jest jedną najważniejszych inwestycji drogowych prowadzonych na terenie naszego miasta. Jest to także jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat,  która to spowoduje zwiększenie płynności ruchu, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawę estetyki i stanu środowiska naturalnego.

Koszt tej inwestycji realizowany w ramach programu ,,Lepsza Komunikacja w Częstochowie’’ to 98 milionów złotych, z czego część środków pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej.

Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Prace obejmują przebudowę głównych skrzyżowań, przebudowę istniejących obiektów mostowych, przebudowę i budowę infrastruktury naziemnej i podziemnej. Powstaną także ścieżki rowerowe oraz chodniki. Obecnie prowadzone są prace na kilku odcinkach ulic Głównej oraz Przejazdowej gdzie wprowadzono ruch wahadłowy, budowane jest także obejście ulicy św. Barbary w kierunku ulicy gen. Kazimierza Pułaskiego.

Podstawowym celem projektu jest poprawa połączenia drogowego zachodniej części miasta z obwodnicą autostrady A1. Ponadto przedsięwzięcie to zakłada zmniejszenie uciążliwości, która jest związana z bardzo dużym ruchem drogowym na przebudowanym odcinku drogi, eliminacje korków oraz poprawę mobilności mieszkańców i pozostałych podróżnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku.

(MM)