FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Od 23 maja rusza nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego

budżet obywatelski

Wzorem poprzednich lat, nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie drogą elektroniczną – na platformie online. Potrwa do 12 czerwca.

Aby zgłosić zadanie, konieczne jest założenie konta użytkownika/użytkowniczki na platformie internetowej. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu lub potrzebują wsparcia w procesie zgłaszania projektów, uruchomiony będzie stacjonarny punkt naboru projektów w budynku przy ul. Śląskiej 3/5. Aby z niego skorzystać, należy uprzednio umówić się dzwoniąc na numer (34) 370 74 97.

Z tegorocznymi zasadami Budżetu Obywatelskiego można się zapoznać na tej stronie.

W ramach tegorocznej edycji BO możemy zdecydować, na co w przyszłym roku będzie przeznaczonych niemal 9,5 ml złotych. Samo głosowanie odbędzie się od 7 do 14 września. Także we wrześniu poznamy jego wyniki.

Budżet Obywatelski daje nam realną możliwość wpływania na kształt naszego najbliższego otoczenia. Efekty działań realizowanych ze środków BO widać w całym mieście. Do tej pory, w 8 edycjach, wybrano i zrealizowano ok. 950 zadań wartych ok. 65 mln złotych. To m.in. skate park w Parku Lisiniec, tężnia solankowa i grill park przy Promenadzie Niemena, dziesiątki placów zabaw i siłowni plenerowych we wszystkich dzielnicach, modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt czy stałe powiększanie zbiorów Biblioteki Publicznej i jej filii.

Jako że warto wymieniać się dobrymi pomysłami, zachęcamy również do czerpania inspiracji z budżetów obywatelskich w innych miastach. Może tam dzięki nim powstało coś, co przydałoby się – zdaniem samych mieszkanek i mieszkańców Częstochowy – także u nas?

foto/źródło: UM Częstochowa