FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Miejskie władze dziękują za zbiórkę darów na rzecz Ukrainy

Miejskie władze oświatowe dziękują za dary na rzecz Ukrainy, w tym mieszkającej tam ludności polskiego pochodzenia oraz zachęcają do zbiórki w częstochowskich szkołach jeszcze między 9 a 20 maja.       

Zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz Rafał Piotrowski – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w liście skierowanym do dyrektorów szkół i przedszkoli, a także nauczycieli, uczniów i rodziców, w imieniu władz miasta podziękowali za wsparcie okazane ofiarom wojny w Ukrainie.

– Państwa hojność pozwoliła na przekazanie darów do: Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania, Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Jest to godne podziwu biorąc pod uwagę obecny kryzys i rosnące ceny. Na objętych agresją terenach skorzystali z nich zarówno Ukraińcy, jak również obywatele pochodzenia polskiego – czytamy w liście.

Zebrane produkty trafiły oczywiście także do uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta po 24 lutego. Wydano dla nich m.in.: ok. 1000 pakietów spożywczych, ok. 700 pakietów chemicznych oraz przybory szkolne i plecaki.
Autorzy listu podkreślają, że bieżące kontakty telefoniczne, e-mailowe oraz osobiste, podczas przekazywania pomocy stronie ukraińskiej, przekonują, jak ważnym gestem dla naszych sąsiadów jest to wsparcie.
Dlatego zachęcają tych, którzy jeszcze mają możliwości i wewnętrzną potrzebę, do włączenia się w zbiórkę dla walczącej Ukrainy.
Przekazanie darów będzie ponownie możliwe w miejskich placówkach oświatowych od 9 do 20 maja.

Zbiórka dotyczy:
– artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, woda mineralna, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
– opatrunków, leków przeciwbólowych,
– artykułów chemicznych i środków czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
– kocy i śpiworów.

Zebrane dary trafią później do 4 wyznaczonych szkół podstawowych: SP 7, 8, 39 i 48, gdzie mają być przygotowywane jako element kolejnych pomocowych transportów na Ukrainę.

foto/źródło: UM Częstochowa