FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Przebudowa DK-46 – od 11 kwietnia będą utrudnienia na odcinku ul. Pułaskiego

foto: (mm)

Od 11 kwietnia będą utrudnienia na odcinku ul. Pułaskiego, w związku z pracami przy budowie ronda na wlocie nowej drogi łączącej ul. Główną z ul. Pułaskiego. To element przebudowy DK-46 z budową obejścia ul. św. Barbary.  

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że wykonawca przebudowy DK-46 na zachodzie miasta rusza z pracami przy łączeniu nowego śladu drogi (tzw. obejścia ul. św. Barbary) z ul. Pułaskiego. Powstanie tam skrzyżowanie typu rondo, które znacznie zmieni układ drogowy tego rejonu. W związku z pracami od poniedziałku (11.04) zamknięta dla ruchu kołowego będzie południowo-zachodnia jezdnia ul. Pułaskiego – od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja do wjazdu na teren Dworca Stradom PKP (jezdnia w kierunku dworca PKP Stradom).

Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo po jezdni południowo-wschodniej, czyli prowadzącej obecnie ruch jednokierunkowy w stronę Jasnej Góry. Przewidywany termin obowiązywania takiej organizacji ruchu to około 6 miesięcy. Przypomnijmy, że w ramach tego zadania drogowego, oprócz przebudowy istniejącego śladu DK-46 w ciągu ulic: Głównej i Przejazdowej, powstaje także nowy odcinek drogi od skrzyżowana ul. Głównej z ul. św. Jadwigi – wzdłuż linii kolejowej – do ul. Pułaskiego przy dworcu PKP Stradom (czyli wspomniane obejście ul. św. Barbary). Całość prac powinna zostać ukończona w drugiej połowie przyszłego roku.

Zadanie realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” jest jednym z największych, drogowych przedsięwzięć w historii miasta. Wartość podstawowej umowy z konsorcjum wykonawczym to 98 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

źródło: UM Częstochowa