FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Rozpoczynają się prace na DK46. Ruch wahadłowy w dwóch miejscach

18 października rozpoczęły się prace przy przebudowie DK46, ruch wahadłowy obowiązuje na odcinku 500 metrów ul. Przejazdowej – od ul. Szybowej do Marynarskiej. 

Wykonawca przebudowy DK-46, tj. ulic: Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowego śladu tzw. obejścia ul. św. Barbary, rozpoczyna prace budowlane na wybranych odcinkach wspomnianej inwestycji. Poprzedzone to zostało odbiorem oznakowania związanego z tymczasową organizacją ruchu, która zaczyna obowiązywać w kilku lokalizacjach.

W związku z tym ruch w ul. Przejazdowej na fragmencie ok. 500 m od ul. Szybowej (nieopodal granicy miasta) do ul. Marynarskiej będzie odbywał się wahadłowo po jednym pasie drogi ze sterowaniem sygnalizacją świetlną. Frezowana będzie tam nawierzchnia jezdni, przygotowywane będą też prace związane z przebudową sieci podziemnych.

"Wahadło" na Przejazdowej
„Wahadło” na Przejazdowej

W ciągu kilku dni drugie „wahadło” pojawi się na krótszym (ok. 100 m) fragmencie w obrębie obiektu mostowego nad rzeką Gorzelanką (za wyjazdem z ul. Tatrzańskiej w stronę miasta). Tam rozpoczną się prace związane z budową tymczasowego przejazdu, który umożliwi prace budowlane na właściwym obiekcie.

Poza dwoma wskazanymi odcinkami, kierowcy na razie nie powinni spodziewać się innych utrudnień w obrębie placu budowy. Prace przygotowawcze będą natomiast odbywać się także w związku z budową nowego śladu drogi, co nie będzie generowało dodatkowych niedogodności. Należy jednak liczyć się z tym, że wyjazd z Częstochowy w kierunku Lublińca i Opola przez ul. Przejazdową wydłuży się co najmniej o kilka minut. Kierowcy, którzy chcą ominąć utrudnienia, mogą kierować się na autostradową obwodnicę miasta przez Grabówkę lub Dźbów. Nieznacznych opóźnień mogą także doznać autobusy linii 151 i 152 w kierunku Blachowni.

„Rozbudowa DK-46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego w Częstochowie” to kolejna, strategiczna inwestycja, która jest realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Oprócz budowy infrastruktury drogowej i podziemnych sieci, na odcinku ok. 6 km powstaną drogi rowerowe, chodniki, oświetlenie i skrzyżowania poprzeczne, które zyskają nową, komfortową i bezpieczną geometrię. Dzięki budowie nowego śladu drogi tzw. obejścia ul. Św. Barbary z okolic centrum wycofany zostanie też ruch tranzytowy.

Źródło: UM Częstochowy, foto własne