FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Miasto

Wznowienie ruchu w II Alei NMP od 8 czerwca

W związku z finalizowaniem prac przy przebudowie linii tramwajowej w centralnym punkcie miasta (skrzyżowanie przy „Kwadratach”) od wtorku, 8. czerwca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

  1. Zostaje wznowiony przejazd dla autobusów MPK przez torowisko tramwajowe w II Alei Najświętszej Maryi Panny, a linie nr 10, 11, 12, 13, 14, 17, 21, 23, 26, 27, 31, 32, 33 i 37 powracają na swoje stałe trasy i zostają wycofane z trasy objazdowej przez Aleję Jana Pawła II i Rondo Trzech Krzyży;
  2. W związku z utrudnieniami w ruchu w Alei Jana Pawła II (kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego), w celu zapewnienia bezpiecznego przejazdu dla autobusów, linie nr 24 i 28 zostają skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową przez Aleję Kościuszki oraz II i I Aleję Najświętszej Maryi Panny do Placu Daszyńskiego. Tym samym linie nr 24 i 28 nie będą kursować przez Aleję Jana Pawła II oraz ulice Warszawską, Nadrzeczną i Spadek. Autobusy tych linii w kierunku Kukuczki oraz Parkitki, będą zatrzymywały się na Placu Daszyńskiego, natomiast linia nr 24 w kierunku Jesiennej będzie korzystała z przystanku w I Alei Najświętszej Maryi Panny. Autobus linii nr 28 również będzie korzystał z tego przystanku, a następnie zatrzyma się na przystanku STARY RYNEK na ulicy Mirowskiej. Objazdy obowiązują do odwołania.

Źródło: Biuro Inżyniera Ruchu