FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Akcja „Zima” w Częstochowie

foto: UM Częstochowa

Od kilku dni firma zajmująca się zimowym oczyszczaniem miasta pracuje w pełnym wymiarze. Obecnie odśnieżaniem i posypywaniem ulic solą zajmuje się 21 zestawów pługopiaskarek.

W Częstochowie, w zarządzie MZDiT pozostaje 650 km ulic. Kolejność ich odśnieżania jest adekwatna do kategorii danej ulicy, a co za tym idzie stopnia natężenia ruchu w jej ciągu. W stałym utrzymaniu pozostają także chodniki przy głównych arteriach miejskich oraz kładkach, wiaduktach i placach. Oczyszczanie trotuarów przylegających do budynków pozostaje obowiązkiem zarządcy nieruchomości. Teren przystanków autobusowych i tramwajowych jest oczyszczany przez służby częstochowskiego Centrum Usług Komunalnych.

Trwająca od kilkudziesięciu godzin praca nie jest pierwszą odsłoną tegorocznej akcji „Zima” w Częstochowie. W zależności od panującej aury i prognoz pogody flota zimowego sprzętu wyjeżdżała już kilkukrotnie, także prewencyjnie (przed zapowiadanym załamaniem pogody). Stuprocentowa gotowość do wyjazdów zostanie utrzymana jeszcze przez kilka dni, do momentu poprawy aury. Prognozy pogody przewidują dalsze intensywne opady śniegu i spadek temperatury. MZDiT prosi o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po ulicach i chodnikach – pomimo nieustannej pracy ekip odśnieżających, w obliczu stałych opadów śniegu nie wszystkie nawierzchnie pozostaną trwale czarne i suche.

foto/źródło: UM Częstochowa