FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Lwy Częstochowa wracają do historycznego herbu

Lwy Avia Częstochowa wracają do historycznego herbu ! Taką decyzję podjął zarządu Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa.

Zarząd Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa podjął uchwałę, że Lwy Avia Częstochowa  wracają do herbu statutowego, założycielskiego oraz pierwotnego. Teraz częstochowski klub posługuje się złotym lwem na biało-zielonej szachownicy.

– W latach minionych prym wiedli w naszym Stowarzyszeniu kibice żużla i sekcja speedrowerowa, chcąc bardziej zaznaczyć swoją obecność zarząd SFC postanowił to uwidocznić odrębnym herbem dla Klubu Lwy Częstochowa. Teraz, gdy speedrower jest sekcją wiodącą to „Złoty Lew”, który jest Naszym pierwotnym herbem wraca jako herb Lwów Częstochowa – powiedział prezes SFC Janusz Danek.– Złoty Lew jest dla nas jak herb miasta i ma wartość historyczną, ale również estetyczną oraz odzwierciedla  nierozerwalną bliskość Włókniarza i SFC. Bo warto odnotować, że od 27 lat wspieramy się tworząc niepowtarzalny klimat i atmosferę rodzinną wśród ścigających się w lewododał prezes Danek.

[mb]