FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Miejskie choinki stanęły dziś przed południem na placu Biegańskiego

foto: UM Częstochowa

Dziesięciometrowy świerk serbski stanął dziś przed południem na placu Biegańskiego. To jedno z dwóch, pochodzących z prywatnych posesji „drzewek”, które będą zdobiły miasto podczas nadchodzącej zimy.

Miejskie choinki to efekt ogłoszonej przez MZDiT akcji, w ramach której mieszkańcy Częstochowy i regionu mogli zgłaszać znajdujące się na posesjach prywatnych drzewa, które i tak planują do wycinki. Spośród zgłoszonych inspektorzy wybrali dwa najbardziej imponujące okazy, z których jeden stanął na Placu Orląt Lwowskich, a drugi w centralnym punkcie miasta. Tym samym dwie choinki zyskały drugie życie i będą współtworzyły świąteczną atmosferę w Częstochowie. Rakowska już świeci, a ta z placu Biegańskiego (po przystrojeniu) zabłyśnie wraz z pozostałymi ozdobami – najpóźniej przed weekendem.

Warto podkreślić, że świerk serbski to gatunek, który dotąd nie upiększał żadnego z częstochowskich placów. Będzie więc to świąteczny debiut tej odmiany. Miejskie ozdoby świąteczne tradycyjnie pozostaną z nami do lutego.

foto/źródło: UM Częstochowa