FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń Top news

Trwa budowa kompleksu sportowego z torem speedrowerowym w dzielnicy Wrzosowiak (zdjęcia)

foto: Mateusz Musiał

Trwają prace związane z budową kompleksu sportowego z torem speedrowerowym oraz boiskiem do gry w piłkę nożną w dzielnicy Wrzosowiak. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Raduje się serce, cieszy się dusza, gdy widzę jak powstaje moje dziecko (śmiech)powiedział Marcin Biś, pomysłodawca projektu. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że liczne spotkania z mieszkankami oraz mieszkańcami dzielnicy Wrzosowiak dały efekt i Ci swoimi głosami zdecydowali, że zaniedbane boisko przy ul. Lechonia zamieni się w kompleks sportowy z torem speedrowerowym oraz nowym boiskiem do gry w piłkę nożną. Warto dodać, że w ramach inwestycji posadzone zostaną nowe drzewa oraz wkopane zostaną ławki  co oznacza, że mieszkańcy pobliskich bloków zyskają nowe miejsce do spotkań ze znajomymi – dodał Biś.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę toru speedrowerowego z przylegającym parkiem maszyn, całość ogrodzona zostanie siatką na konstrukcji z profili stalowych zamkniętych o wysokości 120cm. Inwestycja obejmuje również budowę mniejszego od istniejącego boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej. Boisko zostanie ogrodzone siatką o wysokości 400cm, dla spełnienia równocześnie funkcji piłkochwytu. W ramach inwestycji powstanie również chodnik prowadzący do obiektów wybrukowany  dla spełnienia wymagań ścieżki pieszo-rowerowej. Natomiast pomiędzy boiskiem a torem placyk zostanie wybrukowany z ławkami, koszami na śmieci oraz tablicą informacyjną.

W ramach inwestycji posadzone zostaną nowe drzewa typu sosna czarna świerk kłujący odm. Srebrzysta, czy  lipa drobnolistna. Dzięki temu inwestycja nie będzie pełniła roli typowo sportowej, ale również teren inwestycji będzie spełniał rolę terenu rekreacyjnego.

 

 

Autor: [CK]
Foto: [MM]