FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Tragiczny weekend na częstochowskich drogach

foto: KMP w Częstochowie

W ubiegły weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do dwóch wypadków śmiertelnych. W sobotę, na drodze gminnej w Podlesiu, zginął 34-letni motorowerzysta. W niedzielę w Częstochowie śmiertelne obrażenia odniósł 48-letni motocyklista. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Ubiegły weekend na częstochowskich drogach był tragiczny pod względem zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W sobotę, 5 września 2020 roku, na drodze gminnej w Podlesiu (powiat częstochowski), zginął 34-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motorowerem nie zachował szczególnej ostrożności podczas skręcania w lewo i wjechał wprost pod wyprzedzający go samochód ciężarowy. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

W niedzielę w Częstochowie, na skrzyżowaniu ulicy Rocha z ulicą Wręczycką, kierujący mercedesem najechał na dwa poprzedzającego go jednoślady. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem 48-letni mieszkaniec województwa łódzkiego zmarł po przewiezieniu do szpitala, a 73-latek kierujący motorowerem pozostał na leczeniu w szpitalu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Wiele instytucji i organizacji, wśród nich także Policja, czynią starania, aby na drogach było bezpieczniej.

Jednak bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od zachowania każdego z uczestników ruchu drogowego. Brak wyobraźni, brawura, lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa wśród niektórych kierowców prowadzi do najtragiczniejszych w skutkach wypadków. Zacznijmy więc dbać o bezpieczeństwo na drogach, zaczynając od zmiany swojego zachowania za kierownicą. Apelujemy o rozsądek na drodze!

foto/źródło: KMP w Częstochowie