FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Ważne zmiany w komunikacji miejskiej

foto: UM Częstochowa

Autobusy zaczynają jeździć w rejon dworca PKP Raków – z wykorzystaniem nowego węzła przesiadkowego. Na tamtejszą pętlę wracają też tramwaje linii nr 2. Z kolei autobusami linii nr 30 pojedziemy aż do Mstowa. Powraca też standardowy rozkład jazdy w dni powszednie.

Z początkiem września weszło w życie szereg istotnych zmian w organizacji komunikacji miejskiej. Przede wszystkim rozpoczyna się powrót obsługi pasażerskiej w okolice dworca PKP Raków z wykorzystaniem infrastruktury wybudowanego tam węzła przesiadkowego. Jest już po odbiorach technicznych, dlatego można tam warunkowo przywrócić linie autobusowe nr 12, 32 i 80. Po spełnieniu formalności związanych z nadzorem budowlanym oraz po zakończeniu innych inwestycji drogowych na Rakowie – w tym przebudowy ul. Łukasińskiego – będzie możliwe ostateczne uregulowanie rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie.

Od 1 września pasażerki i pasażerowie częstochowskiego MPK mogą korzystać jeszcze z paru nowości. A mianowicie:

  • MPK obejmuje już swym zasięgiem kolejną ościenną gminę – Mstów; dojedziemy tam autobusem linii nr 30 do Siedlca, przez Jaskrów, Wancerzów i Mstów (z kolei już od 1 sierpnia część kursów linii nr 13 oraz 95 wydłużono do Wierzchowiska)
  • na pętlę przy Dworcu Raków PKP – przebudowaną w ramach wielkiej przebudowy linii tramwajowej – powracają tramwaje linii nr 2 (przez al. Pokoju na razie kursują stare tramwaje, ale po zakończeniu całej przebudowy w tej części miasta także pojawią się Twisty)
  • autobusy i tramwaje MPK wracają do kursowania zgodnie ze standardowym, roboczym rozkładem jazdy w dni powszednie.

O pozostałych, aktualnych rozwiązaniach dotyczących organizacji komunikacji miejskiej w mieście i regionie można przeczytać TUTAJ. Także pod tym linkiem można zapoznać się z najnowszym numerem informatora dla pasażerów, gdzie informacje te zawarte są ,,w pigułce”.

Papierowa wersja informatora jest także dostępna – w liczbie kilkuset sztuk – w punktach obsługi klienta MPK na terenie Częstochowy miasta oraz w budynkach miejskich urzędów.

foto/źródło: UM Częstochowa