FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Przestrzeń

Przebudowa ul.Warszawskiej – nowe objazdy

Za MZDiT informujemy, że ze względu na kolejne prace przy ul. Warszawskiej od 22 czerwca do odwołania zorganizowano nowe objazdy dla linii nr 14, 17, 20, 24, 26, 28, 30 oraz N2Linie nr 14, 17 i N2

– W obu kierunkach: z Warszawskiej od wiaduktu nadal Warszawską do Cmentarnej następnie przez Wały Dwernickiego i Kiedrzyńską do Alei Jana Pawła II, Kościuszki do Wolności i dalej bez zmian. Linie te będą kursować z Warszawskiej przez Konarskiego i Nusbauma z powrotem do Norwida i Kontkiewicza.

– W kierunku Wyczerp zawieszono przystanki II Aleja NMP, KATEDRALNA i STARY RYNEK oraz w obu kierunkach przystanek NORWIDA. Przystanek WYCZERPY DOLNE w kier. Wyczerp-osiedla zostanie przeniesiony na Konarskiego.

– Będą obowiązywać przystanki II ALEJA NMP (przy Al. Kościuszki – wspólny przystanek z tramwajowym) i ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku ulicy Warszawskiej).

Linia nr 20

– W obu kierunkach: z ulicy Warszawskiej od wiaduktu nadal Warszawską do Cmentarnej następnie przez Wały Dwernickiego i Kiedrzyńską do Alei Jana Pawła II, Kościuszki następnie przez II i I Aleję NMP do Krakowskiej i dalej bez zmian. Linia 20 będzie kursować z ulicy Warszawskiej przez Konarskiego i Nusbauma z powrotem do Norwida i Kontkiewicza.

– Zostanie zawieszony w kierunku Wyczerp przystanek STARY RYNEK oraz w obu kierunkach przystanek NORWIDA, a w zamian będą obowiązywać przystanki PLAC DASZYŃSKIEGO, II ALEJA NMP i ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku ulicy Warszawskiej). Przystanek WYCZERPY DOLNE w kier. Wyczerp-osiedla zostanie przeniesiony na Konarskiego.

– UWAGA. W kierunku Korkowej będzie obowiązywał przystanek I ALEJA NMP (przed Placem Daszyńskiego i wjazdem w Ogrodową), a nie jak dotychczas PLAC DASZYŃSKIEGO.

Linie nr 24 i 28

– W obu kierunkach: z Alei Armii Krajowej przez Kościuszki, następnie przez II i I Aleję NMP do Krakowskiej/Mirowskiej i dalej bez zmian.

– W kierunku Kukuczki/Parkitki dla linii nr 24 i 28 zostaną zawieszone przystanki STARY RYNEK i RONDO TRZECH KRZYŻY, a w zamian będą obowiązywać przystanki PLAC DASZYŃSKIEGO, II ALEJA NMP.

– W kierunku Błeszna i Kucelina zostaną zawieszone przystanki ALEJA JANA PAWŁA II w kierunku Warszawskiej i RONDO TRZECH KRZYŻY (stały przy Warszawskiej i tymczasowy przy Krótkiej). W zamian będą obowiązywać przystanki ALEJA JANA PAWŁA II (przy „Energetyku”) oraz II i I ALEJA NMP

– UWAGA. W kierunku Błeszna dla linii 24 będzie obowiązywał przystanek I ALEJA NMP (przed Placem Daszyńskiego i wjazdem w Ogrodową), a nie jak dotychczas PLAC DASZYŃSKIEGO.

Linia nr 26

– W obu kierunkach: z Alei Jana Pawła II dalej prosto przez skrzyżowanie z Aleją Armii Krajowej z pominięciem przejazdu przez Warszawską, Garibaldiego, Wilsona/Piłsudskiego, Katedralną, Aleję NMP, Aleję Kościuszki i dalej bez zmian.

– W kierunku Grabówki zawieszono przystanki: RONDO TRZECH KRZYŻY (przy ulicy Warszawskiej koło „Biedronki”), GARIBALDIEGO, FILHARMONIA (przy Wilsona) i II ALEJA NMP przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki.

– W kierunku Mirowa zawieszono przystanki ALEJA JANA PAWŁA II (przy „Energetyku”) oraz II ALEJA NMP, KATEDRALNA i STARY RYNEK. W zamian obowiązuje przystanek ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku Warszawskiej).

Linia nr 30

– W obu kierunkach: z Alei Jana Pawła II dalej prosto przez skrzyżowanie z Aleją Armii Krajowej z pominięciem przejazdu przez Aleję Kościuszki i Aleję NMP do Dąbrowskiego/Kilińskiego i dalej bez zmian. Dla linii nr 30 pozostają w kierunku Wąsosza zawieszone przystanki: RONDO TRZECH KRZYŻY (przy ulicy Warszawskiej koło „Biedronki”), PLAC DASZYŃSKIEGO i II ALEJA NMP przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki.

– W kierunku Batalionów Chłopskich zawieszono przystanki PLAC BIEGAŃSKIEGO (w II Alei NMP) ALEJA JANA PAWŁA II (przy „Energetyku”) oraz II i I ALEJA NMP oraz STARY RYNEK. W zamian obowiązują przystanki PLAC BIEGAŃSKIEGO (przy Kilińskiego), TEATR im. A. MICKIEWICZA i ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku Warszawskiej)

– Ponadto przy ulicy Warszawskiej zostaną ponownie udostępnione przystanki CMENTARNA (w kierunku centrum przy Cmentarnej) i ANIOŁOWSKA oraz zostanie włączony nowy przystanek MŁYNARSKA usytuowany w sąsiedztwie nowego ronda przy wiadukcie – między przystankami ANIOŁOWSKA i DICKENSA.

Komentuj na naszych stronach w serwisach Facebook i Google+

opr. Dominik Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ