FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadań pn. Promocja Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej oraz promocja miasta poprzez żużel

foto: Marcin Biś

Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadań pn. Promocja Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej oraz promocja miasta poprzez żużel. Podpisywane są też umowy na dotacje z zakresu kultury fizycznej i turystyki.

Pierwszy z przetargów dotyczy promocji Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej, biorący udział w rozgrywkach ekstraklasy lub I ligi, w których uczestniczy minimum 16 drużyn w jednej grupie oraz podczas rozgrywek o Puchar Polski i innych zawodów towarzyskich.

Drużyna do końca roku będzie promowała Częstochowę podczas wszystkich meczów. Zakres zamówienia obejmuje również m.in.: posiadanie lub umieszczenie nazwy „Częstochowa” lub „Częstochowska”, „Częstochowski” lub „Częstochowskie”, itp. w nazwie zespołu; kreowanie pozytywnego wizerunku miasta w ramach wszelkich działań informacyjno-promocyjnych przygotowanych i realizowanych przez wykonawcę; umieszczanie i eksponowanie logo Miasta w różnorodny sposób na materiałach informacyjno-promocyjnych i poligraficznych; nieodpłatne użyczanie Miastu wizerunku zawodników zespołu oraz całej drużyny dla celów promocyjnych Częstochowy.

Termin składania ofert mija już w piątek, 17 lipca o  godz. 09.30.
Szczegóły dotyczące przetargu można znaleźć tutaj

Podobny zakres zamówienia obejmuje drugi z przetargów – promocja miasta poprzez żużel. Jego przedmiotem jest usługa promocji Miasta Częstochowy poprzez zespół i poszczególnych zawodników biorących udział w rozgrywkach ekstraligi żużlowej oraz innych międzynarodowych/ogólnopolskich zawodach żużlowych.

Drużyna i poszczególni zawodnicy będą zobowiązani do promocji Częstochowy podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych. Podobnie jak piłkarze, także żużlowcy będą musieli mieć lub umieścić nazwy „Częstochowa”, „Częstochowska”, „Częstochowski” lub „Częstochowskie” itp. w nazwie drużyny.

Umowa ma być realizowana do 31 grudnia 2020 r. Oferty można składać do 20 sierpnia, do godz. 9.30. Szczegóły dotyczące przetargu można znaleźć tutaj

W budżecie miasta na promocję Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej zabezpieczono 530 tys. zł, a na promocję poprzez żużel – 2 mln 60 tys. zł.

Miasto przygotowało i podpisało już umowy z większością stowarzyszeń m.in. na wsparcie realizacji zadań: szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży oraz organizacja i udział w zawodach na wysokim poziomie współzawodnictwa. Dotychczas przygotowano w tym zakresie ponad 30 takich umów – m.in. z KS Częstochowianka, Stowarzyszeniem Sportowym Seniorzy-Juniorom Siatkówka 2002, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka, Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Częstochowskiej, CKS Budowlani. Większość jest właśnie teraz podpisywana, a stowarzyszenia na bieżąco składają wymagane dokumenty.

źródło: UM Częstochowy