FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Powstanie kolejny blok komunalny. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na jego budowę

foto: Marcin Biś

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą u zbiegu ulic Syrokomli i Fredry w Częstochowie.  Inwestycja zakłada powstanie 24 lokali komunalnych.

W ramach inwestycji powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny dwu klatkowy czterokondygnacyjny, który zawierać będzie 24 mieszkania w tym 3 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych W budynku znajdą się 18 mieszkań dwupokojowych i 6 mieszkań jednopokojowych.

Zaprojektowany budynek mieszkalny będzie w formie wydłużonego prostokąta. Budynek będzie podpiwniczony w części piwnicznej zlokalizowane będą komórki lokatorskie oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Z każdej dwubiegowej klatki schodowej dostępne będzie 12 mieszkań po trzy mieszkania na kondygnacji. Budynek projektowany jest jako budynek o prostej formie architektonicznej z dachem płaskim zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Elewacja kształtowana jest poprzez wypchnięcia i cofnięcia bryły. Narożnik budynku kształtowany jest w formie wykuszu z uwagi na konieczność zachowania linii zabudowy oraz podkreślenie narożnikowego charakteru obiektu. Budynek ma tworzyć pierzeje ulicy Syrokomli.

Obiekt został zaprojektowany w technologii tradycyjnej, murowanej ze słupami, wieńcami i podciągami żelbetowymi, stropodachem płaskim niewentylowanym opartym na stropach ostatnich kondygnacji. Stropy przewiduje się w postaci prefabrykowanych płyt żelbetowych kanałowych oraz na fragmencie w postaci monolitycznych krzyżowo zbrojonych. Posadowienie budynku na ławach fundamentowych oraz stopach żelbetowych.

Ponadto zakres prac obejmuje m.in. budowę dróg  dojazdowych, miejsc  postojowych, chodników i placu zabaw, realizację niezbędnych urządzeń technicznych, wykonanie odwodnienia terenu, czy uzbrojenie terenu.

Oferty w przetargu można składać do 29 lipca, do godz. 9.30, natomiast przewidywalny termin zakończenia prac to 31 maja 2022 roku.

Szczegóły dokumentacji przetargowej znajdują się na stronie:
https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1165558/iz-271-41-2020

zdjęcie przedstawia blok komunalny przy ul. Piotra Bardowskiego.