FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto Sport

Dodatkowe linie autobusowe 90 i 95

MZDiT w Częstochowie uruchomi w najbliższych dniach dwie czasowe linie, jedna z nich zapewni dojazd na rozrywki sportowe, druga zaś zapewni dojazd w rejony pozbawione obecnie liniowych kursów.

W niedzielę 28.06.2020 r. zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 90 w relacji PLAC BIEGAŃSKIEGO – HALA CZĘSTOCHOWA, która poprawi możliwość dojazdu na mecz Speedway Ekstraligi: Eltrox Włókniarz Częstochowa vs Betard Sparta Wrocław. Autobusy odjadą z przystanku PLAC BIEGAŃSKIEGO (w II Alei) o 18:05 i 18:40, a następnie zatrzyma się na przystankach: II ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, I ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY oraz STARY RYNEK (przeniesiony za skrzyżowanie z Nadrzeczną). Kursy powrotne zaplanowane są na 21:00 i 21:30, ale te godziny mogą ulec zmianie w zależności od faktycznej pory zakończenia meczu żużlowego. Także część kursów linii mających trasy w okolicy stadionu będzie obsługiwana autobusami przegubowymi.

W związku z licznymi prośbami i zgłoszeniami ze strony mieszkańców, 1 lipca 2020 r. uruchomiona zostanie dodatkowa, zastępcza linia autobusowa nr 95. Zapewni skomunikowanie mieszkańców ulic Makuszyńskiego, św. Brata Alberta, Jemiołowej oraz ulic poprzecznych w tej części miasta, gdzie trwa inwestycja drogowa, która generuje utrudnienia i uniemożliwia kursowanie linii 25 stałą trasą. Linia nr 95 będzie kursować z pętli WYCZERPY OSIEDLE przy ul. Kontkiewicza przez ulice: Norwida, Warszawską, Rząsawską i Makuszyńskiego, do przystanków końcowych zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ul. Makuszyńskiego i św. Brata Alberta. Od poniedziałku do soboty autobusy będą kursować z częstotliwością co godzinę, natomiast w niedziele i święta kursy nie będą wykonywane.