FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Dwa niewybuchy w terenie leśnym przy ul. Korfantego

Niecodzienne znalezisko ujawnił w lesie mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna znalazł dwa pociski pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Znalezisko zabezpieczyli i przewieźli w bezpieczne miejsce saperzy z Gliwic.

W poniedziałek popołudniu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie otrzymał zgłoszenie, iż w terenie leśnym przy ul. Korfantego w Częstochowie  mają znajdować się niewybuchy. Na miejsce od razu skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, iż mogą to być pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi pilnowali znaleziska przez kilkanaście godzin. Następnego dnia saperzy z Gliwic zabrali niewybuchy, aby zneutralizować je w bezpiecznym miejscu.

Częstochowska policja apeluje, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

źródło: KMP Częstochowa