FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

ZUŻYŁY SIĘ GUMOWE USZCZELKI PRZEZ CO POJADĄ AUTOBUSY ZA TRAMWAJE

N0

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie z powodu prac torowych na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej i ulicy Dekabrystów w nocy z 5 na 6 czerwca 2015 r. za tramwaje linii nocnej N0 będą kursować autobusy.

Ponadto linia nr 24 w dniu 5.06.2015 roku od ok. godz. 19:00 do końca dnia ze względu na brak możliwości przejazdu z Alei Armii Krajowej w ulicę Dekabrystów w kierunku Kukuczki będzie kursować trasą objazdową przez Aleję Armii Krajowej bez przejazdu ulicami Dekabrystów i Kiedrzyńską.

Prace torowe wynikają ze zużycia gumowych uszczelek przytrzymujących szynę w płycie przejazdowej. MPK nie ma możliwości zastosowania nowych, takich samych uszczelek gumowych, ponieważ w płycie uszkodzony jest kanał szynowy, co nie pozwoli na uzyskanie odpowiedniej szczelności mocowania szyny w płycie. Wykonało w tej sprawie ekspertyzę u producenta płyt i jedyną metodą naprawy jest wypełnienie przestrzeni w kanale szynowym masą zalewową (podobny sposób mocowania szyn występuje w nowym przejeździe przez torowisko przy ul. Kiedrzyńskiej). Metoda ta jest dość kosztowna i wynosi ok.1000 zł/m.

Wydarzenie możesz komentować na Facebook.

Opr. Marcin Biś
Źródło: serwis MZDiT/UM Częstochowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ