Strajk w szkołach, 9 kwietnia

Szkoła Podstawowa 54
Szkoła Podstawowa 54

Trwa akcja strajkowa środowisk nauczycielskich, która objęła obszar całego kraju. W Częstochowie wedle ustaleń Urzędu Miasta do działań protestacyjnych przystąpiło 93 ze 115 placówek podlegających Magistratowi

Trwa kolejny dzień ogólnopolskiego strajku środowisk związanych z edukacją, a działaniami objęte są placówki utrzymywane ze środków publicznych. Dla uczniów oraz ich opiekunów oznacza to konieczność zapewnienia opieki dzieciom w czasie, który normalnie spędziłyby w szkołach lub przedszkolach. Magistrat poinformował:

Frekwencja w tych jednostkach wyniosła ok. 3,1% (913 dzieci/uczniów). Łączna liczba uczniów i przedszkolaków w szkołach i przedszkolach objętych strajkiem to ok. 29,3 tys. (wraz z jednostkami, które nie strajkowały – 31,4 tys.). Tam, gdzie były dzieci, częstochowskie placówki zapewniały opiekę oraz posiłki.

Według danych zebranych przez Urząd Miasta, spośród wszystkich ok. 3,6 tys. zatrudnionych nauczycieli, w proteście udział dziś wzięło 2213 osób, aczkolwiek dodatkowo należałoby wziąć pod uwagę nieobecnych, którzy wzięli dzień wolny na opiekę nad dzieckiem, przebywających na zwolnieniach chorobowych, czy nieobecnych z uwagi na harmonogram pracy.

Lista placówek objętych strajkiem:

Mp Nr 3 Im. Bajkowej Krainy

Focha 55

Mp Nr 4 Im. Jana Brzechwy

Witkiewicza 4

Mp Nr 5 Im. J. Kilińskiego

Górska 8/10

Mp Nr 6

Sosnowa 22/28

Mp Nr 9

Sabinowska 81/83

Mp Nr 11

Kurpińskiego-Ponurego 6

Mp Nr 13 Im. Krecika

Gwiezdna 2

Mp Nr 14

Baczyńskiego 11

Mp Nr 16

Starzyńskiego 9

Mp Nr 17 Im. Siedmiu Krasnoludków

Kozia 18

Mp Nr 18

Kruszwicka 2/4

Mp Nr 26 Im. Krasnala Hałabały

Dunikowskiego 10

Mp Nr 29

Osada Młyńska 1

Mp Nr 31

Ludowa 95a

Mp Nr 36

Kukuczki 4

Mp Nr 37

Sportowa 85

Mp Nr 38

Okulickiego 63

Mp Nr 41

Powstańców 9/11

Mp Nr 42

Polskiego Czerwonego Krzyża 16

Mp Integracyjne Nr 43

Czecha 17

Sp Nr 1 Im. Zdobywców Przestworzy

Księżycowa 6

Sp Nr 2 Im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Baczyńskiego 2a

Sp Nr 7

Zamenhofa 23

Sp Nr 8 Im. Haliny Poświatowskiej

Szczytowa 28/30

Sp Nr 9

Jana Iii Sobieskiego 15

Sp Nr 11 Im. Marii Dąbrowskiej

Festynowa 24

Sp Nr 12 Im. Bolesława Chrobrego

Warszawska 31

Sp Nr 13 Im. Kornela Makuszyńskiego

Wręczycka 111/115

Sp Nr 14 Im. Henryka Sienkiewicza

Waszyngtona 62

Sp Nr 15

Wirażowa 8

Sp Nr 16

Ułańska 5/7

Sp Nr 17 Z Oddziałami Integracyjnymi Im. Stanisława Wyspiańskiego

Aleja Wojska Polskiego 130

Sp Nr 19 Im. Juliana Tuwima

Orla 4/8

Sp Nr 21 Im. Ks. Stanisława Konarskiego

Sabinowska 7/9

Sp Nr 22 Im. Gabriela Narutowicza

Żabia 1

Sp Nr 24 Im. Jana Marcina Szancera

Hubermana 7

Sp Nr 25 Im. Stanisława Staszica

Rędzińska 23

Sp Nr 26 Im. Tadeusza Kościuszki

Rakowska 42

Sp Nr 27

Rozdolna 5

Sp Nr 29 Im. Królowej Jadwigi

Św. Rocha 221

Sp Nr 30 Im. Por. Michała Brzeskiego

Ludowa 58

Sp Nr 31 Z Oddziałami Integracyjnymi

Polskiego Czerwonego Krzyża 18

Sp Nr 32 Im. Jerzego Dudy – Gracza

Przerwy-Tetmajera 40

Sp Nr 33 Im. Marii Kownackiej

Goszczyńskiego 9/11

Sp Nr 34 Im. Aleksandra Hrabiego Fredry

Dąbrowskiej 5/9

Sp Nr 35

Ogrodowa 50/64

Sp Nr 36 Im. Polskich Olimpijczyków

Kasztanowa 7/9

Sp Nr 37 Im. Jana Pawła Ii

Wielkoborska 54

Sp Nr 38 Im. Ludwika Zamenhofa

Sikorskiego 56

Sp Nr 39 Im. Marii Konopnickiej

Kopernika 79/87

Sp Nr 41 Im. Jana Matejki

Okólna 31/39

Sp Nr 42 Im. Jana Brzechwy

Aleja Armii Krajowej 68a

Sp Nr 46 Im. Stefana Żeromskiego

Szamotowa 8

Sp Nr 47 Im. Marii Konopnickiej

Przestrzenna 68/70

Sp Nr 48 Im. Armii Krajowej

Schillera 5

Sp Nr 49 Im. Janusza Kusocińskiego

Jesienna 42

Sp Nr 50 Im. Gen. Władysława Sikorskiego

Starzyńskiego 10

Sp Nr 52 Im. Małego Powstańca

Powstańców Warszawy 144 A

Sp Nr 53 Z Oddziałami Integracyjnymi Im. Marii Skłodowskiej – Curie

Orkana 95/109

Sp Nr 54 Z Oddziałami Integracyjnymi

Kukuczki 30

Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 (SP40 I Mp2)

Aleja Jana Pawła Ii 95

Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3 (SP20 I Mp28)

Łukasińskiego 70/74

Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 4 (SP51 I Mp39)

Połaniecka 50

Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 5 (SP18 I Mp40)

Św. Barbary 32

I Liceum Ogólnokształcące Im. Juliusza Słowackiego

Aleja Kościuszki 8

Ii Liceum Ogólnokształcące Im. Romualda Traugutta

Kilińskiego 62

Zespół Szkół Im. Dr. Władysława Biegańskiego

Dąbrowskiego 75

Iv Liceum Ogólnokształcące Im. Henryka Sienkiewicza

Aleja Najświętszej Maryi Panny 56

V Liceum Ogólnokształcące Im. Adama Mickiewicza

Krakowska 29

Vi Liceum Ogólnokształcące Im. Jarosława Dąbrowskiego

Łukasińskiego 40

Vii Liceum Ogólnokształcące Im. Mikołaja Kopernika

Nowowiejskiego 18

Viii Liceum Ogólnokształcące Samorządowe

Worcella 22

Ix Liceum Ogólnokształcące Im. Cypriana Kamila Norwida

Jasnogórska 8

Zespół Szkół Im. Gen. Władysława Andersa

Targowa 29

Zespół Szkół Im. Bolesława Prusa

Prusa 20

Zespół Szkół Przemysłu Mody I Reklamy Im. W. S. Reymonta

Krakowska 80 F

Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących Im. Stefana Żeromskiego

Aleja Niepodległości 16/18

Zespół Szkół Im. Jana Kochanowskiego

Warszawska 142

Zespół Szkół Ekonomicznych

Św. Augustyna 28/30

Zespół Szkół Gastronomicznych Im. Marii Skłodowskiej – Curie

Worcella 1

Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych Im. Kazimierza Pułaskiego

Targowa 29

Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych

Św. Augustyna 3/7

Zespół Szkół Technicznych

Aleja Jana Pawła Ii 126/130

Techniczne Zakłady Naukowe Im. Gen. Władysława Sikorskiego

Jasnogórska 84/90

Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego

Przechodnia 11/15

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1

Legionów 54a

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5

Słowackiego 35

Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 Im. Janusza Korczaka

Legionów 54

Zespół Szkół Specjalnych Nr 28

Św. Barbary 9/11

Zespół Szkół Specjalnych Nr 45

Czecha 15

Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Im. Marii Grzegorzewskiej

Krótka 22

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych:

Kosmowskiej 5

Bursa Miejska

Prusa 20

A może zainteresuje Cię coś poniżej?