FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

W niedzielę ulice nieprzejezdne. Odbędzie się triathlon

W niedzielę 22 lipca na terenie miasta odbędzie się triathlon, dla potrzeb którego zamknięte zostaną ulice na wskroś od centrum do peryferii. Zawodnicy będą biegać, jeździć i pływać, a kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia

W dniu 22 lipca (niedziela) w Częstochowie odbędzie się triathlon. Ogniskiem zawodów będzie zespół lisinieckich glinianek. To na jednym z akwenów odbędzie się jeden z etapów – pływanie. Pozostała część zawodów zlokalizowana będzie na ulicach miasta.

Utrudnienia w ruchu

Z kolei bieg zostanie wpisany w ulice Oławską, Toruńską, Wałową, Bieszczadzką i Huculską. One zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 10:30 do 14:30.

Największe problemy mieszkańców czekają w związku z kolarskim etapem trójboju. Zawodnicy przejadą ulicami: Kordeckiego, 7. Kamienic, Pułaskiego, alejami NMP, Legionów, Faradaya, a następnie Mstowską, Mirowską, alejami NMP, Pułaskiego, 7. Kamienic i Kordeckiego. W związku z tym etapem oprócz zamknięcia wymienionych ulic dla ruchu kołowego drogami tymi nie będą mogły kursować środki komunikacji miejskiej. Biorąc pod uwagę przecięcie linii tramwajowej, trakcja ta również zostanie dotknięta przerwami w funkcjonowaniu. Godziny utrudnień identycznie, jak w przypadku części biegowej – od 10:30 do 14:30.

Mapa biegów
Mapa biegów

Mapa kolarska
Mapa kolarska

Częstochowa Triathlon

Organizowane przez stowarzyszenie Triathlon Training Center zawody o nazwie „Częstochowa Triathlon” odbędą się w Częstochowie (przynajmniej na taką skalę) po raz pierwszy. Łączny dystans wszystkich etapów 57 kilometrów to składowa 950 m toru pływackiego, 45 km trasy rowerowej oraz ponad 10,5 km trasy biegowej. Pływacy będą musieli przepłynąć dwie pętle po Pacyfiku, następnie przejechać trasę rowerem po to, by na końcu przebiec 3 pętle w rejonie glinianek.

Za cel imprezy podaje się m.in. popularyzację triathlonu oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, najlepsi zaś puchar i nagrodę pieniężną.

Współorganizatorem wydarzenia jest miasto Częstochowa.