FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Powiesił reklamy na wiatach – zajmie się nim Policja

MZDiT zgłosił częstochowskiej Policji skargę na proceder zamieszczenia na wiatach przystankowych reklam wbrew obowiązującemu zakazowi. Jednocześnie rozpoczął proces ponownego oczyszczenia ścian, za który zapłaci sprawca

zakaz wieszania reklam na wiatach
zakaz wieszania reklam na wiatach

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie niedawno oczyścił łącznie 387 wiat z nieautoryzowanych plakatów będących nośnikiem reklam i ogłoszeń oraz z bazgrołów zwanych w środowiskach patologicznych vel. grafitti, wrzuta i tag.

Na wiatach zamieszczone mogą być tylko informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz na specjalnych zasadach ogłoszenia o wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez miasto – i to pod warunkiem, że MZDiT każdorazowo wyrazi na to zgodę.

Miał rozmach

Policja - radiowóz
Policja – radiowóz

Pracownicy serwisu infrastruktury przystankowej powiadomili MZDiT o zamieszczeniu na wiatach ogłoszeń w ilości kilkudziesięciu sztuk. Wg informacji prasowej ma to dotyczyć faktycznie widocznych w wielu miejscach ulotek o skupie kolejek elektrycznych.

Zarządca w tej sytuacji zgłosił sprawę częstochowskiej Policji celem ustalenia sprawcy, od którego następnie zostaną wyegzekwowane koszty oczyszczenia wiat z jego afiszy. Równolegle MZDiT zlecił podwykonawcy usunięcie nieprawnie zamieszczonych reklam.