FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Powstaną wodne place zabaw na Północy i Wrzosowiaku

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wybudowanie wodnych placów zabaw w dzielnicach Północ oraz Wrzosowiak. Najmłodsi jednak skorzystają z atrakcji dopiero w przyszłym roku. Inwestycja powstanie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

ZOBACZ WIZUALIZACJE ⇒

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie wodnych placów zabaw dla dzieci przy Promenadzie Niemena oraz w dzielnicy Wrzosowiak. Postępowanie podzielone jest na dwa opracowania dotyczące z osobna każdej z lokalizacji.

Północ – po fontannie

Przy Promenadzie Niemena nieopodal dawnej dyskoteki „Panorama” zlokalizowana jest przestarzała fontanna, którą w międzyczasie już raz zlikwidowano i przeobrażono w klomb. Kiedy wodotrysk reaktywowano w latach 90-ch ub. wieku, zapewne za sprawą prostej formy przestrzennej był on postrzegany i traktowany przez okoliczne dzieci, jako basen.

Fontana ta zostanie już definitywnie zlikwidowana i w jej miejscu powstanie nowa niecka o fantazyjnej formie o dnie i plażach wykonanych z – o ile dobrze zrozumieliśmy dokumentację przetargową – tworzywa sztucznego. W obrębie kąpieliska umieszczone zostaną nieruchome miękkie zabawki w postaci m.in. żółwia, biedronki, kopyt zwierzęcych, gry w klasy, a także stojące formy przestrzenne w formie kwiatka i spirali DNA rozpylające wodę.

Dookoła kąpieliska rozmieszczone zostaną ławki, kosze i oświetlenie, a całość ogrodzona niskim parkanem.

Wrzosowiak – przy boisku

Drugi wodny plac zabaw powstanie w dzielnicy Wrzosowiak przy ulicy Lechonia w pobliżu boiska i placu rekreacji ruchowej.

To kąpielisko zostanie zaaranżowane w nieregularnej formie i również na nie składać się będą plaże i woda wraz z zabawkami poziomymi oraz stojącymi.

Analogicznie do placu z Północy całość zostanie ogrodzona i uzupełniona ławkami oraz koszami. Ten plac zostanie wykonany ze środków tegorocznego Budżetu Obywatelskiego (głosowanie w 2017 r.).

Przetarg

Zainteresowanych wyglądem nowych obiektów zapraszamy na nasz fanpage, na którym zamieściliśmy album z wizualizacjami oraz wzorami części zabawek z dokumentacji przetargowej.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać swoje oferty do końca lipca, a prace będą musieli zakończyć przed ostatnim dniem listopada. Oznacza to, że pociechy nie skorzystają z obiektów w tym roku.