FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Ruszyła częstochowska Strefa Kibica

Na północno-wschodnim narożniku pl.Biegańskiego zaaranżowano Strefę Kibica, w której będzie można oglądać kolejne mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji prawie tak, jak na prawdziwym stadionie

Po raz kolejny na płycie placu Biegańskiego ustawiono strefę kibica. To zespół trybun, namiotu oraz ekranu, w oparciu o które aranżowana będzie atmosfera żywego stadionu. Strefę Kibica zorganizował Urząd Miasta Częstochowy na okoliczność Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbywających się w Rosji.

Transmisje na żywo

Strefa Kibica, to trybuny z 300. miejscami siedzącymi oraz 200 leżaków ustawionych obok. Całości dopełnia pawilon o wymiarach 15×20 m, pod którym zlokalizowano biesiadne stoły z ławami. Łącznie z miejscami stojącymi pojemność strefy określono na 1000 osób.

Głównym zaś elementem jest ekran o powierzchni 18 m² z towarzyszącym nagłośnieniem. To na nim emitowane będą licencjonowane transmisje kolejnych rozgrywek piłkarskich. Ekran ma być widoczny także poza strefą.

W obszarze strefy istnieje możliwość nabycia piwa (pilsner) o stężeniu alkoholu do 3,5%. Z kolei dla dzieci zaaranżowano mini boisko piłkarskie.

Strefę oficjalnie otwarto w czwartek (14 czerwca) o godzinie 16:45 przed meczem otwarcia mistrzostw. Jej działalność przewidziano do 15 lipca. Wykonawcą jest firma KARO.

Jak dojechać

Autobus linii 12
Autobus linii 12

Plac Biegańskiego jest bogato skomunikowany autobusowymi trasami komunikacji miejskiej. Bezpośrednio docierają tam linie 11, 13, 15, 19, 22, 25, 32 i 33 (zobacz rozkłady).

Spacerem można też dostać się z pobliskiego zespołu przystankowego „II al. NMP” obsługujących wszystkie linie tramwajowe (1, 2 i 3) oraz autobusowe o numerach 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 21, 23, 26, 27, 30, 31, 32, 33 oraz 34 (zobacz rozkłady). Od zachodu dojść można od przystanków „III al.NMP” obsługującego linie autobusowe 12, 16 i 34 (zobacz rozkłady).

Jeżeli ktoś zechce dojechać samochodem, to ostrzegamy – w pobliżu nie ma żadnego dużego parkingu publicznego, bądź prywatnego. Do dyspozycji pozostaje tylko przeładowana strefa ograniczonego postoju oferująca miejsca postojowe wzdłuż większości pobliskich ulic. Oznacza to brak możliwości zaparkowania. Dlatego zdecydowanie odradzamy ten rodzaj transportu!