Inscenizacja kostiumowa na pl.Biegańskiego i parkach

Grupa rekonstrukcyjna
Grupa rekonstrukcyjna

W sobotnie południe na płycie placu Biegańskiego Staniław Małachowski przekaże zebranym tam mieszczanom i żołnierzom garnizonu częstochowskiego ważną dla losów Rzeczypospolitej wiadomość…

W sobotę 5 maja na płycie placu Biegańskiego odbędzie się inscenizacja dająca początek piknikowi zaplanowanemu w parkach podjasnogórskich. To kolejne wydanie kostiumowej zabawy nawiązującej do realiów XVIII wieku.

Piknik XVIII-wieczny

Coroczną, kolejną już edycję tak samo jak poprzednie organizuje Garnizon Fortecy Częstochowskiej. I tym razem piknik w Parku Staszica odbędzie się w akompaniamencie koncertu muzyki barokowej i będzie mienił się pięknem strojów z epoki. Atrakcję stanowić będzie pokaz sztuki wojennej w wykonaniu Garnizonu.

Nie zabraknie gier i zabaw, zaś organizatorzy obiecują, że uczestnicy będą mogli zdobyć sporo informacji o Polsce sprzed dwu wieków. Początek o godzinie 12:00 na placu Biegańskiego.

Garnizon Fortecy Częstochowskiej

Garnizon Fortecy Częstochowskiej to grupa rekonstruktorów bazujących na realiach XVIII wieku. W szeregi wstąpić może każdy chętny.

Organizacja oferuje nie tylko udział w bitwach z tamtego okresu, ale również w eleganckich barokowych balach urządzanych w pałacach.

A może zainteresuje Cię coś poniżej?