FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Cmentarz KULE
Komunikacja

Na cmentarz? Oczywiście komunikacją miejską!

Na 1 listopada w liniach obsługujących cmentarze zostaną wprowadzone niewielkie zmiany i powstaną jeszcze dodatkowe trasy. Samochody zostawcie pod domami

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w dniu 1 listopada wprowadzi kilka zmian, które spowodują, że autobusy nie powinny korkować się na pętlach zastawianych przez niedzielnych kierowców oraz powoła dodatkowe linie autobusowe obsługujące wszystkie częstochowskie nekropolie.

Zasady ogólne

W środę, 1 listopada 2017 roku w całej sieci komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie.

Dodatkowo zostaną uruchomione linie specjalne nr 94, 95, 96 i 97.

Dzielnica Północ (cm. KULE)

Linie 22 i 29 będą kończyć trasę na przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE zamiast na pętli GOMBROWICZA. Obsługa pasażerów na przystankach GOMBROWICZA będzie się odbywać przy ulicy Fieldorfa-Nila, a nie na pętli.

Dzielnica Wrzosowiak (cm. RAKÓW)

Linie 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i Aleję Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez Bohaterów Katynia i Aleję 11. Listopada.

Przystanki BIENIA, CMENTARZ RAKÓW i BRZOZOWA dla linii 10, 36 i 96 w kierunku centrum będą zawieszone.

Trasy cmentarne

autobus miejski
autobus miejski

Tradycyjnie już MZDiT uruchomi dodatkowe linie autobusowe, na których obowiązywać będą standardowe bilety komunikacji miejskiej. Linie specjalne nr 94, 95, 96 i 97, które będą kursować wg następujących relacji:

  • Linia 94 – Cmentarz Kule ↔ Cmentarz Komunalny

Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. Cm. Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, Kościuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

  • Linia 95 – Fieldorfa-Nila ↔ Cmentarz Kule ↔ Cmentarz Komunalny

Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE ulicami Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.

  • Linia 96 – Błeszno ↔ Cmentarz Komunalny

W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym.

W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

  • Linia 97 – Cmentarz Kule ↔ Cmentarz Zacisze

Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. Cm. Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Rozkłady dostępne są na stronie organizatora komunikacji.

Mapka komunikacji 1 XI
Mapka komunikacji 1 XI