FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej

Z początkiem listopada wejdą kolejne zmiany w komunikacji miejskiej, a największe w dzielnicy Mirów. Informacja dla pasażerów linii 18, 20, 24, 26 i 28

Miejski Zarząd Dróg i Transportu od 1 listopada wprowadzi kolejne zmiany w komunikacji miejskiej, które dotkną tras autobusów linii 18, 20, 24, 26 i 28, a największe zmiany szykują się w dzielnicy Mirów, gdzie autobusy pojadą innymi trasami.

Przeplatanka w Mirowie

Mirowska
Mirowska

Na liniach nr 18 i 26 zostanie dokonana częściowa zmiana tras polegająca na zamianie na ulicach Komornickiej i Mirowskiej.

Tym samym linia 18 od przystanku KOMORNICKA do przystanku SKARPOWA będzie kursować w obu kierunkach ulicą Komornicką (nie jak dotychczas Mirowską), a 26 na tym samym odcinku będzie kursować ulicami Morenową i Mirowską (zamiast Komornicką).

W związku ze zmianą tras na obu ww. liniach zostaną częściowo zmienione rozkłady jazdy.

Do szkół i pracy

Na liniach 20 i 28 na niektórych kursach nastąpią korekty godzin odjazdu. MZDiT tłumaczy to chęcią dogodniejszego dostosowania dojazdów do pracy i szkół.

Zamieszkanie na Błesznie

Tramwaj
Tramwaj

Linia 24 będzie zaczynać i kończyć wszystkie kursy na pętli JESIENNA przy skrzyżowaniu z ulicą Bienia.

Po części spowodowane to jest trudnościami w manewrowaniu i odbywaniu postoju na małej powierzchni pętli BŁESZNO. Do zmiany przyczynili się również pasażerowie nie mogący przyzwyczaić się do nowego układu komunikacyjnego po uruchomieniu tramwaju na linii nr 3, która kursuje rzadziej, niż deklarowane 7,5 minuty.

Tym samym skończy się obsługa pasażerów tej linii na przystankach BŁESZNO. Autobusy linii 24 zatrzymają się na przystankach JESIENNA i JESIENNA-SZKOŁA.

Szczegóły na stronie internetowej organizatora komunikacji miejskiej i w komórkowych rozkładach jazdy.