FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Od jutra Rondo Trzech Krzyży przejezdne tylko dla autobusów

Rondo Trzech Krzyży nadal nieprzejezdne dla samochodów osobowych

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od jutra (tj.12.05.) w związku z częściowym zakończeniem prac drogowych na Rondzie Trzech Krzyży i umożliwieniem autobusom komunikacji publicznej przejazdu we wszystkich relacjach przez środek skrzyżowania autobusy linii nr 14, 17, 20, 24, 26, 28, 30 i N2 będą w śródmieściu ponownie kursować na swoich stałych trasach.

Linie nr 14, 17 i 26 będą kursować jak poprzednio ulicami Warszawską, Garibaldiego i Wilsona do II Alei NMP (w kierunku przeciwnym Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską do Placu Daszyńskiego) i dalej bez zmian.

Linie nr 20, 24, 28 i 30 na odcinku od Placu Daszyńskiego do Alei Jana Pawła II będą jak poprzednio kursować w obu kierunkach ulicą Warszawską.

Dla linii nr 14, 17, 20 i 30 nadal obowiązują objazdy przez ulice Kawią i Wały Dwernickiego związane z przebudową ulicy Warszawskiej na odcinku od Kawiej do wiaduktu nad DK-1.

Dla samochodów osobowych nadal obowiązywać będą dotychczasowe objazdy (od strony Wyczerp ulicami Dekabrystów, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II. Od strony Placu Daszyńskiego skręt w prawo na Aleję Jana Pawła II i ewentualne zawrócenie pod wiaduktem w rejonie Castoramy).

Wydarzenie możesz komentować na Facebook.

Opr. Marcin Biś
Źródło: MZDiT