FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Komunikacja miejska 31. października i 1. listopada

Jak co roku, w okresie wzmożonego ruchu w kierunku częstochowskich nekropolii, uruchomione zostaną cztery dodatkowe linie autobusowe.

Ich numeracja będzie jednak nieco inna niż w latach poprzednich, bowiem zamiast linii 93 zobaczymy na ulicach linię 95, nie będzie także linii 90. Relacje, w jakich będą kursowały dodatkowe autobusy, pozostają bez większych zmian. O ile jednak linia 95 dotrze w tym roku bliżej bram Cmentarza Kule, tak linią 96 nie będzie można wrócić z najbliższego sąsiedztwa Cmentarza Raków. Szczegółowe trasy autobusów przedstawione są na poniższym schemacie.

linie-specjalne-1-listopada-2016

Przejazd autobusami linii nr 94, 95, 96 i 97 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.

Linie specjalne kursują tylko 1. listopada, a dodatkowo dla wszystkich linii w tym dniu obowiązują rozkłady sobotnie, więc autobusów na trasie pojawi się znacznie więcej niż w inne dni świąteczne. Należy jednak pamiętać o tym, iż rozkład sobotni obowiązywać będzie także dzień wcześniej, tj. 31. października (poniedziałek), więc po godzinie 17 na trasach będzie mniej autobusów aniżeli w zwykłym dniu roboczym.

W okresie Wszystkich Świętych linie kursujące w pobliżach cmentarzy zostaną dodatkowo wzmocnione taborem przegubowym (ponad rozkłady przewidujące kursowanie pojazdów tego typu).

UWAGA.

W dniu 1.11.2016 roku linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i Aleję Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez Bohaterów Katynia i Aleję 11. Listopada. Przystanki BIENIA, CMENTARZ RAKÓW i BRZOZOWA w kierunku centrum będą w tych dniach zawieszone dla linii 10, 36 i 96.

Janusz Karlikowski na podstawie materiałów prasowych MZDiT.