FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Pomaluj festiwalową rybę

W niedzielę, 9 października, w podcieniach OKF Iluzja będzie można pomalować ryby festiwalu Multimedia Happy End wraz z prezydentem i przedstawicielami miasta oraz sportowcami. Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00

Podobnie, jak w roku ubiegłym, w podcieniach OKF Iluzja staną wielkie figury ryb symbolizujących 14. Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych. Statuetki Złotych Ryb wręczane są autorom najlepszych filmów festiwalu. Te duże, które pojawią się na Placu Biegańskiego każdy będzie mógł pomalować w najróżniejsze wzory jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu.

Sześć zespołów

Multimedia Happy End malowanie ryb
Multimedia Happy End
malowanie ryb

W malowaniu udział weźmie sześć drużyn: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk z pracownikami Wydziału Kultury, Promocji i Sportu, pracownicy Multimedia Polska – sponsora tytularnego festiwalu, siatkarze z AZS Częstochowa oraz członkowie Stowarzyszenia Przybij Piątkę, którzy promują kulturę hip-hopową.

Pozostałe dwie zostaną udostępnione mieszkańcom i dziennikarzom. Zabawa przeznaczona jest dla wszystkich chętnych – wystarczy pojawić się o godz. 14:00 w podcieniach OKF Iluzja i zgłosić się pojedynczo lub z grupą znajomych. Każdy otrzyma farby, pędzle i fartuch ochronny.

Zobacz album

Głosowanie na najładniejszą

Pomalowane ryby zostaną ustawione przed Ośrodkiem Kultury Filmowej – Kinem Studyjnym Iluzja do 16 października. Uczestnicy festiwalu będą mogli zagłosować na najładniejszą na kartach rozdawanych po projekcjach filmowych przez wszystkie dni festiwalu. Autorzy ryby, która uzyska najwięcej głosów będą mogli wybrać trzy dziecięce marzenia, które spełni Złota Ryba z pomocą sponsora głównego festiwalu, grupy Multimedia Polska.

Marzenia dzieci

Listy z marzeniami do Złotej Ryby dzieci mogą wysłać podczas malowania ryb w podcieniach OKF Iluzja lub w sobotę, 15 października o godz. 11:00 w trakcie pokazu Happy End dzieciom w OKF Iluzja. Ogłoszenie wyników plebiscytu na najładniejszą rybę oraz trzech marzeń, które zostaną spełnione odbędzie się w sobotę o godz. 19:00 przed ostatnim blokiem filmowym festiwalu. Organizatorzy podpowiadają, że Złota Ryba preferuje oryginalne marzenia.

Kalendarz festiwalu

  • 9 października godz. 14:00-16:00 – malowanie ryb w podcieniach OKF Iluzja
  • 12-15 października – projekcje konkursowe 14. Multimedia Happy End w OKF Iluzja
  • 15 października godz. 11:00 – Happy End Dzieciom w OKF Iluzja
  • 15 października godz. 19:00 – ogłoszenie wyników plebiscytu na najładniejszą rybę oraz trzech marzeń, które spełni sponsor Multimedia Polska.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych.

Multimedia Happy End
Multimedia Happy End