FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Rusza 14. Multimedia Happy End

Już 12 października odbędzie się emisja pierwszych filmów konkursowych zakwalifikowanych do 14. edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych „Multimedia Happy End”, który w Częstochowie odbędzie się po raz drugi. Znowu czeka nas malowanie ryb!

Multimedia Happy End
Multimedia Happy End

Serwis FOTOCZEWA przyjął patronat medialny nad festiwalem, wobec czego będziemy informować Państwa o szczegółach przebiegu festiwalu i wydarzeń z nim związanych. A najbliższe już 7 października…

Celem Festiwalu – za regulaminem – jest popularyzacja sztuki filmowej o charakterze optymistycznym, wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych, promowanie twórczości niezależnej oraz promowanie innych obszarów kulturowych. Do udziału w Festiwalu można zgłaszać polskie filmy fabularne, dokumentalne, animowane, profesjonalne, studenckie i niezależne.

Naucz się aktorstwa

Podobnie, jak przed festiwalem Frytka Off, tak i w tym przypadku przed festiwalem odbędą się warsztaty związane z produkcją filmową. Tym razem uczestnicy nieodpłatnych warsztatów wezmą udział w zajęciach z parodią produkcji telewizyjnych, które potrwają cztery dni w godzinach od 16:00 do 21:00 – ostatnie odbędą się 10 października.

W ramach zajęć uczestnicy poznają:

  • kulisy scenopisarstwa – panel poprowadzi Paweł Sarbinowski
  • warsztat aktora – panel poprowadzi aktora i trener personalny Izabel Maciuszek
  • kulisy reżyserii, zdjęć i sztuki montażu – zajęcia poprowadzi producent, scenarzysta i reżyser Piotr Żukowski

Pomaluj rybę i pospaceruj z nią

Tak, jak w zeszłym roku, Częstochowianie będą mieli okazję do pomalowania festiwalowych ryb. Drogą konkursu zostanie wyłoniona najpiękniejsza, której autorzy będą mogli wybrać dziecięce marzenia do spełnienia przez partnerów festiwalu.

Jak to wyglądało w zeszłym roku:

Potrzebni też będą wolontariusze do pomocy przy obsłudze festiwalowych ryb: pomoc będzie można świadczyć w dniach 7 – 9 października od rana do południa.

Kilkanaście filmów optymistycznych

Wydarzeniem wieńczącym całą aktywność będzie pięciodniowy festiwal w dniach 12 – 16 października, w trakcie którego zostaną zaprezentowane filmy konkursowe (12 – 15 października) w OKF „Iluzja” (seanse filmów w godz. 16:00 – 22:00) oraz odbędzie gala zakończenia festiwalu wraz z koncertem Katarzyny Groniec w Filharmonii Częstochowskiej. W czasie gali zaprezentowany zostanie także film wyprodukowany przez uczestników wiosennych letnich warsztatów filmowych, o których już pisaliśmy [czytaj tutaj].

Filmy do festiwalu można było zgłaszać do końca lipca br.

Kino offowe nie jest nudne

Filmy niezależne mogą kojarzyć się z ekscentrycznymi produkcjami „oderwanymi od rzeczywistości”. Okazuje się, że niesłusznie – w 2014 r. najlepszym filmem okazał się „Kemping” Krzysztofa Jankowskiego. Film można obejrzeć tutaj: