FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Budżet Obywatelski
Miasto

Mini boisko na Bieganie, czy tężnia solankowa w parku Lisiniec ? Sprawdź jakie pomysły mają mieszkańcy na budżet obywatelski

11870721_712129218892881_4870572146029334337_nMini boisko na Bieganie, czy  tężnia solankowa w Parku Lisiniec  ? Jeszcze do pierwszego sierpnia można składać propozycje zadań w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Do tej pory mieszkańcy złożyli 166 zadań, w tym 43 to zadania ogólnomiejskie.

Na dzień 18. Lipca najwięcej propozycji zadań złożono dla zadań ogólnomiejskich, w sumie takich wniosków złożono 43. Jeśli chodzi o dzielnice to najaktywniejsi są mieszkańcy dzielnicy Częstochówka-Parkitka, którzy złożyli 19 propozycji, nieco mniej bo 11 zadań złożyli mieszkańcy Rakowa. Najgorzej w tym zestawieniu wypada dzielnica Mirów, gdzie nie złożono ani jednego zadania, niewiele lepiej ma się sytuacja w dzielnicy Stare Miasto oraz Zawodzie-Dąbie, gdzie złożono odpowiednio jeden i dwa wnioski.

Bez tytułu

Remonty ulic głównymi propozycjami zadań
Większość wniosków, które do tej pory złożono dotyczy remontu ulic i tak np.  z Błeszna jest propozycja remontu ul. Wilczej, Michaliny, Hłaski, Tokarza, czy Lieberta. Z kolei w dzielnicy Częstochówka-Parkitka złożono wniosek, który zakłada zamknięcie dla ruchu drogowego ul. Bialskiej od skrzyżowania z ul. Wrocławską oraz od skrzyżowania z ul. Mazowiecką. Z kolej mieszkańcy dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza bardzo chcą remontu ul. Warownej . W sumie w tej sprawie złożono, aż… 91 wniosków.  Warto odnotować, że wiele wniosków dotyczy również stworzenia miejsc dla odpoczynku, czy  powstania nowych placów zabaw. Takie wnioski zostały złożone m.in. w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Raków, Stare  Miasto, Stradom, Śródmieście, Tysiąclecie, Wrzosowiak, czy Wyczerpy-Aniołów.

Ciekawe zadania ogólnomiejskie
Jeśli chodzi o zadania ogólnomiejskie to tutaj mieszkańcy są bardziej kreatywni. Wśród zadań jest m.in. propozycja stworzenia na placu Biegańskiego mini boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w piłkę nożną oraz do gry w inne dyscypliny  zespołowe. Innym zadaniem, który dotyczy placu Biegańskiego jest stworzenia na nim plaży piaskowej z palmami oraz leżakami. Innym ciekawym pomysłem jest powstanie w parku Lisiniec tężni solankowej, czy  stworzenie parku liniowego w parku przy ul. 7 Kamienic. Warto odnotować, że podobnie jak w roku ubiegłym złożono również wniosek o modernizację fontanny na Promenadzie im. Czesława Niemena.

Masz czas do końca miesiąca
Jeszcze przez niespełna dwa tygodnie można składać propozycje zadań w ramach III edycji budżetu obywatelskiego.  Propozycje zadań można zgłaszać pisemnie na specjalnym formularzu, którego  jest dostępny  na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl w Wydziale Polityki Społecznej (budynek USC, ul. Focha 19/21, pokój 29, 1 piętro), w informacjach ogólnych głównych budynków Urzędu Miasta Częstochowy (ul. Śląska 11/13, ul. Waszyngtona 5) oraz w Poradniku Interesanta na stronie internetowej www.czestochowa.pl. Wypełniony i podpisany wniosek można złożyć osobiście w kancelarii Urzędu (ul. Śląska 11/13, pokój nr 3), czy wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa. Wnioski można złożyć i wysłać również elektronicznie za pomocą generatora aplikacyjnego dostępnego na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl oraz poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Miasta Częstochowy: www.sekap.pl i www.ePUAP.gov.pl.

Na realizację zadań w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego przeznaczono 6 661 679 zł, w tym na zadania o charakterze ogólnomiejskim 1 665 420 zł oraz 4 996 259 zł, na zadania o charakterze dzielnicowym.

[mb]